Kivilool tehti nõiasporti

3260
Spordipäeva võitjad: RISTO PERNAU, HEIKI KIIVER, SNEŽANNA GOLUBEVA, MARTEN SAAR, MARIANNE LOIK ja KARRI URBAN. Foto Kristiina Maripuu

Raasiku valla suvespordipäev tõi kokku 12 meeskonda.

Möödunud laupäeval toimus Kivilool Raasiku valla suve­spordipäev, mis seekord kandis nime „Nõiduslik 15“.

Spordipeo platsil võis näha hulgaliselt nõiakostüümides inimesi, võisteldi nõiateemalistes mängudes, tutvustati isetegevuskavades nõidade elu ja kunsti.

Spordipäevadel tuntud vanade tegijate kõrval astus esmakordselt üles Kalesi küla meeskond. Härma küla oli esindatud kahe meeskonnaga, millest teine pandi kokku spontaanselt, vahetult enne võistluse algus.
Võistles 12 tiimi, alasid oli kümme.

Kaptenite ehk peanõidade võistlus oli eliksiiride tundmine, kus maitse järgi tuli ära arvata kuus erinevat segujooki. Kõige paremini tuli sellega toime Raasiku Rõõmuliste kapten Erik Tammsoo.

Teised võistlused olid kogu meeskonnale. Mängus „Kepsud kotis, klapid peas“ ehk kotijooksus läbisid tiimid rivis liikudes ja jalgupidi kottidesse topitult ettenähtud raja. Kõikidel, peale rivi keskel asuva liikme, olid silmad kinni.

Loitsukinda võistlusel õmbles iga tiim valmis labakinda. Esimene võistleja võttis sobiliku niidipikkuse, teine ajas niidi läbi silma, kolmas õmbles kokku pöidlaosa, neljas ülejäänud kinda, viies pani kindas käega 13 hernest pudelisse, kuues valas kinnastatud käega pudeli vett täis, keeras korgi peale ja tõstis käe ühes pudeliga üles.

Lisaks võisteldi luua lennutamises ja luua limbos, nõiaringi ehk takistusraja läbimises, põrgukatla mängus ehk põhupalli viskamises katlasse ja maagilise lennu ehk lendavate taldrikute lennutamise võistlusel ning viktoriinis „Ajud keema“.

Klassikaline ja moodne nõiakunst
Viimane võistlus oli isetegevuskava. Kurgla küla näitas nõidumist kaasaegses võtmes ehk, kuidas reklaami abil inimesi ära nõiduda. Võistkond Õhud esitas neljadimensioonilise abstraktsiooni, lugedes ette lõigu Harry Potteri raamatust ja segades ning pakkudes publikule nõiajooki, Aruküla lasteaed Rukkilill müüs nõianodi ja Härma küla esitas loo, kuidas mehed võluvad toitu lauale, kui naised on kodust ära. Võistkond Oravad esitas loo mehest, kes kaotas elu mõtte, nõid soovitas kasutada tänapäevast tehnoloogiat ja talle helistada. Raasiku Elektri mehed lasksid nõial endale tulevikku ennustada, Raasiku lasteaed Oravake esitas tantsunumbri ja Aruküla tiimi nõiabänd laulu.

Raasiku valla suvespordipäevade üldvõitjaks tuli Härma küla meeskond koosseisus Risto Pernau, Karri Urban, Heiki Kiiver, Marten Saar, Snežanna Golubeva ja Marianne Loik.

Marianne Loik ütles, et nende tiimile, meeldisid kõik võistlused, aga eelkõige need, mis nad võitsid: „Lemmik oli ikka isetegevus. Puänt oli elus kana, kes meil kaasas oli. Täname kõiki oma toetajaid.“

Teise koha sai võistkond Raasiku Rõõmulised koosseisus Annika Sõmer, Kaidi Karilaid, Arno Maron Tiitso, Margus Tiitso, Martin Karron, Erik Tammsoo ja Helle Vaga.

Lemmikvõistlusteks pidasid nad „Kepsud kotis, klapid peas“ ja luualimbot. Samuti meeldis neile loitsukinnas, mis oli tõeline meeskonnatöö. Teise kohaga jäid nad rahule. „Meil oli lõbus ja saime, mis tahtsime,“ lausus Kaidi Karilaid.

Kolmandale kohale tuli võistkond Vutinaised, kuhu kuulusid Sirli Leok, Tuuli Saupõld, Piret Veski, Liivika Vares, Gerlin Mets ja Kätlin Peegel.

Võistkonna liikmed kiitsid korraldust, parimateks võistlusteks pidasid nad seiklusrada ja kotijooksu: „Võistluse ja tulemusega oleme rahul. Mängud olid toredad, ei olnud vägivaldsed ja kõik said osaleda.“

Spordipäevade korraldaja Kiviloo külavanem Eve-Liis Remmelgas ütles, et päev oli tegus ja päikeseline: „Viimati korraldasime 2009. aastal, siis sadas päev läbi vihma. Seekord läks hästi.“

Eelmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama
Järgmine artikkelPerekond EERIK Raasikult sai tiitli Kogukonna Pärl 2013