AGNES VALGISTE lahkub vallaametist

2279

„Minu helesinine unistus Kuusalu sotsiaalkeskusest ei ole täitunud,“ sõnab puuetega inimeste kaitse spetsialist AGNES VALGISTE.

SA Kuusalu Almakeskus juht Agnes Valgiste, kelle töötasu makstakse Kuusalu valla puuetega inimeste kaitse spetsialisti ametiülesannete täitmise eest, kinnitab, et lahkub 1. aprillil vallatöölt: „Üks põhjus on see, et mu idee ja unistus ei ole realiseerunud, tänini pole oma sotsiaalkeskust. Koguduse endine saunamaja on väike, jäänud kitsaks, oleks vaja uusi suuremaid ruume. Teine ja samuti oluline põhjus on, et mu praegused tööülesanded ja kohustused ning selleks ette nähtud pool ametikohta ei ole vastavuses. Volikogu sotsiaalkomisjon andis nõusoleku suurendada koormust ja töötasu täiskohani, aga hiljuti volikogus kinnitatud vallaeelarves ei jätkunud selleks raha.“

Almakeskuses on puuetega inimestele inva-abivahendite laenutus ning pakutakse pesupesemise teenust. Teisipäeval ja reedel kogunevad sinna Kuusalu ja selle ümbruse pensionärid, päeva jooksul käib majast läbi 20-30 eakat, kelle jaoks on Almakeskuse maja päevakeskuse eest.

Riigilt saadava raha eest pakutakse psüühilise erivajadusega isikutele igapäevaelu toetamise, töötamise toetamise ning ka toetatud elamise teenust. Tegevusjuhendajad on Anne Mölder ja Kaie Ustav. Mõlema töötasu ja tegevuskulud antakse riigilt sihtotstarbeliselt klientide pearahana. Igapäevaelu toetamise teenust saab Kuusalus võimaldada 10-le ja töötamise toetamise teenust kuni 10le inimesele, toetatud elamise teenusel on 2 klienti. Töötamisteenuse kliente ehk rahvasuus „Usinaid“ on Kuusalu alevikus näha tänavaid pühkimas, prahti korjamas, lund rookimas, vanematele inimestele puid lõhkumas-ladumas.

Agnes Valgiste: „Erihoolekande teenuste järjekorras on veel 5 puuetega inimest. Riigil on nende jaoks ka vajalik raha olemas, kuid Almakeskuse maja ei vasta nõuetele, ruutmeetreid ei jätku. Saatsime vallamajja kirja palvega, leida Kuusalus lisaruume. Oleme pidanud läbirääkimisi Köstrimajas tegutseva noortekeskusega. Keerulisemaks teeb lisapinna leidmise see, et sotsiaalruumidele on oma kindlad nõuded.“

Esmaspäeval käisid Agnes Valgiste ja Anne Mölder kohtumas Loksa linna sotsiaalnõuniku Tiina Murdveega, tutvustasid rehabilitatsiooniteenuste arendamist Loksa linnas, sest sealt piirkonnast on kliente, kellel oleks Loksa linnas parem käia. Arutati koostööplaane.

Eelmine artikkelKRISTIINA OJA: „Rahvamaja on alati töös!“
Järgmine artikkelRaasiku valla õpilastele räägiti KAAREL EENPALUST