Müüjaid oli kokku 132 – rohkem kui eelmisel aastal, külastajaid 2600 – mullu loendati 3400.
Kuusalu Valla Külade Ühingu korraldatud kihelkonna mailaat toimus nagu ikka 1. mail rahvamaja juures Keskväljakul ning kalmistu esisel platsil. Kuna ilm oli jahe, vihmane ja tuuline, polnud Kuusalu laat nii rahvarohke, nagu on olnud viimastel aastatel. Laadaliste loendamiseks palutud 1krooniseid oli korjanduskastidesse pandud 2600. Nagu ka eelmisel korral, läksid osad laadalised kastidest raha panemata mööda.
Peakorraldajad on aastast aastasse samad: Peeter Kivimäe, Tiiu Lepnurm, Tiiu Aasa, Marika Kostin, Kaja Hinn, Peeter Velpler. Neid aitasid müügikohtade ettevalmistamisel ja hiljem koristamisel kohalikud noored.
Tavapärane oli ka laada kultuuriprogramm, esinesid segarahvatantsurühm Kabujalakesed, naisrühm Tiiud, Kuusalu folgirühm, Ljudmilla Loss-Maibergi tantsulapsed, Kuusalu lasteaia laululapsed. Päevajuht oli Aleksander Nõlvak.
Enamik müüjaid olid tulnud kaugemalt, kuid oli ka kohalikke kauplejaid. Esimest korda oli laadal Kuusalu OTT ehk Otse Tootjalt Tarbijale lett, kus müüdi isetehtud leiba-saia, hoidiseid, pirukaid.
Omaette müügitelgiga oli väljas Tapurla rahvas – osta sai küpsekala ehk karpidesse pakendatud kilusid. Neid hakkas umbes kuu aega tagasi oma perega valmistama Raido Vagiström Paalbergi talust. Müüjad rääkisid, et mai keskel avatakse Tallinnas kalaturg ning Tapurlas tehtavaid mitut sorti küpsekilusid on plaanis viia sinna müüki.
Kuusalu saalihoki naiskonna liikmed avasid laadal „Nostalgiakohviku” – pakuti nõukogudeaegseid populaarseid maiustusi ja kapsasuppi. Sirvida sai vanu ajakirju.
Kuusalu noored kotkad ja kodutütred tutvustasid kaitseliidu vormirõivaid ning kontrollisid laadaliste teadmisi Kuusalu valla kohta. Üks küsimus oli ka, mitu inimest on nimetatud Kuusalu valla aukodanikuks. Õige vastus on 11.
Kuusalu lasteaia Maikohvik
Kuusalu lasteaia Jussike hoolekogu algatusel töötas laadal Maikohvik, kus müüdi lapsevanemate valmistatud kooke, pirukaid, võileibu, teed ja kohvi. Müügist saadud raha kasutatakse 5-6aastaste laste rahvariiete korrastamiseks ja uute muretsemiseks. Kokku tahetakse saada rühmajagu riideid ehk 24 komplekti. Teretulnud on ka annetused.
Kirja olid end pannud ja lubasid müügiks küpsetisi tuua 20 ema-isa, kuid osalejaid oli rohkem, paljud astusid laadal juurde, koogid kaasas. Kõigil paluti end nimekirja lisada, et pärast teaks, keda tänada, selgitas lasteaia hoolekogu juht Triin Lõhmus.
Kohvikuga teeniti kokku 3579 krooni, sellest annetustena saadi 491.50 krooni. Raha antakse üle lasteaiale.
„Vähemalt algus on tehtud ja vaatame, mis saab edasi. Peaasi, et lapsed näeksid, millised rahvariided on, kuidas selga pannakse, ja saaksid tähtpäevadel esinedes kanda.”
Triin Lõhmus juhib hoolekogu teist aastat. Ta jutustas, et poolteist aastat tagasi alustati lasteaias heategevusliku jõulukohvikuga, sama tehti ka eelmiste jõulude ajal. Lapsevanemad on aktiivsed, hoolekogus tullakse välja uute ideedega.
Kuusalu lasteaia õpetaja, Maikohvikus koos poja perega ostmas käinud Maila Tamm kiitis tragisid lapsevanemaid ja sõnas, et hoolekoguga on kogu aeg olnud hea koostöö, ent praegu on sinna valitud lapsevanemad eriti ettevõtlikud ja abivalmis.