Tööprojekti hakatakse tegema sügisel.
Aruküla alevikus on peaaegu kõikides eramutes juba 15 aastat tsentraalvesi. Möödunud talvel valmis uus veejaam ning joogivee kvaliteet paranes.
Reoveepuhasti valmis ka, kuid puudub kanalisatsioonitorustik, millega saaks liituda eramajad. Raasiku alevikus pole mitmel pool tsentraalvett ega kanalisatsiooni, ehkki ka seal on ümber ehitatud reoveepuhasti ja veejaam.
Riho Paramonov Raasikult juhtis hiljuti tähelepanu sellele, et Raasiku elanikud ootavad uut kanalisatsiooni: „2013. aastaks lubati torude paigaldamist, kuid seni pole seda tehtud. Rahulolematuid on palju. Kanalisatsioon peaks tegelikult ammu tehtud olema. Raasiku aleviku keskossa jäävate tänavate elanikud soovivad väga kanalisatsiooni. Eriti tänavatel, kus elavad nooremad ja jõukamad inimesed. Nendel tänavatel, kus elab rohkem pensionäre, on tõenäoliselt ka huvi väiksem. Tänavate täpseks määratlemiseks tuleks läbi viia uuring. Arukülas on liituda soovijaid ilmselt veelgi rohkem. Inimestel, kes on paigaldanud majja vesikloseti, on purgimiskulud päris suured. Tülikas on see ka, sest mõnel majal peab paaki tühjendama sageli.“
Raasiku valla vee-ettevõtte Raven OÜ tegevjuht Tiit Reeder ütles, et ehitustööd on edasi lükkunud, sest vallavolikogu otsustas teha tööprojekti ja selgitada välja, millistelt tänavatelt tuleb rohkem liitujaid ja kuhu vastavalt sellele paigaldada torud: „Tänu tööprojektile algab ehitus hiljem, kuid sellisel juhul on kindel, et torud lähevad sinna, kus on liitujaid ja need tasuvad end ära. Kuna ehitamine on väga kulukas, ei ole mõtet panna torusid tänavatele, kuhu ei tule võibolla ühtegi liitumist.“
Ta lisas, et kuna tööprojekti koostamiseks sai Raven OÜ Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetuse, on kavas kuulutada selle kuu jooksul välja tööprojekti hange ning sügisel sellega alustada.
„Projekti tegemine võtab aega umbes pool aastat ja järgmise aasta jooksul selgub, kes liituvad. Et ehitus algab järgmisel aastal, ei saa praegu lubada. Kõik oleneb rahastusest. On käidud küsimas, millal kanalisatsioon tuleb, kuid keegi selle puudumise üle pahameelt avaldanud ei ole. Oleme selgitanud, milles asi,“ jutustas Tiit Reeder.
Raasiku vallavanem Aare Ets kinnitas, et Raasiku valla inimestelt ei ole kanalisatsiooni teemal ühtegi kirjalikku ega suulist pöördumist vallavalitsusele tulnud: „Meil tuli teha strateegiline otsus, kas ehitada kanalisatioon KIKi toetuste ja laenuraha abil kiiresti valmis või teha tööprojekt, ja asuda seejärel ehitama. Vallavolikogu otsustas tööprojekti kasuks. See oli kindlasti ratsionaalne otsus. Peab arvestama, et valla omaosalus on kanalisatsiooni projektis suur. Me ei saa kogu aeg laenu võtta ega panna kogu valla eelarvet ainult kanalisatsiooni peale.„
Raasiku elanik Aivar Merjamaa ütles, et Lõuna-Eestis ja mujal ringi sõites on näha, kuidas omavalitsused ehitavad KIKi rahadega kanalisatsiooni: „Usun, et meie vald saaks ka sellega hakkama. Samas on küllalt omavalitsusi, kus kanalisatsiooni veel ei ole. Ma ei sooviks teha sellest suurt numbrit ja öelda, et ma ei ole kanalisatsiooni puudumisega rahul. Kui oleme seni ilma hakkama saanud, siis saame edaspidi, kuid valmis võiks selle siiski ehitada.“