Raasiku valla kaks projekti said Leader-raha

1194

Ida-Harju Koostöökoja juhatus kinnitas tänavuse aasta esimese taotlusvooru tulemused.

Kuni 2. veebruarini sai esitada Ida-Harju Koostöökojale rahataotlusi meetmesse „Teeme koos“. Esitatud kaheksast projektist olid kaks Raasiku, üks Aegviidu ja viis Kose vallast, Anija vallast ei olnud ühtegi. Kokku taotleti 22 843,62 eurot, jagati veidi alla 20 000 euro.

„Peaaegu ükski taotleja ei saanud summat, mida küsis. Vaatasime projektid hoolikalt läbi, kas kogu raha on ikka kavas kasutada väga otstarbekalt,“ ütles Ida-Harju Koostöökoja juhatuse esimees Tiina Sergo.

Raasiku vallast saab MTÜ Ponikool toetust XVIII Eesti raskeveohobuste päeva korraldamiseks. Selleks sooviti 5041,49 eurot, saadakse 4784 eurot.

MTÜ Perekeskus Männikäbi taotles 4447 eurot Gordoni perekooli kursuse läbiviimiseks, eraldatakse 2132,50 eurot. Tiina Sergo selgitas, et otsustati esialgu anda pool raha kursuse esimeseks etapiks, kui see läheb korda, on võimalik taotleda toetust teise etapi läbiviimiseks.

MTÜ Aegviidu Spordiklubi saab 1828,67 eurot judomattide ostmiseks. Üks Kose vallast esitatud taotlus hõlmab kogu piirkonda – MTÜ Laste ja Noorte Projektide Arendus saab 3235,10 eurot Ida-Harju tehnikaspordipäeva korraldamiseks Kose-Risti krossirajal. Kavas on Ida-Harju meistrivõistlused motokrossis, töötoad noortele krossisõitjatele vanadelt meistritelt, rajakohtunike koolitus, korvimeeste konkurss ja palju muud.

Suurima taotlusvooru tulemused mais
Ida-Harju Koostöökoda võttis 2.-4. aprillini vastu taotlusi kõikidesse meetmetesse.

„Teeme koos“ meetmesse esitati 12 projekti, neist 7 Raasiku ja 2 Anija vallast, üks projekt on ka Ida-Harju Koostöökojalt. Summad täpsustuvad projektide parandamise käigus, kuid esialgsetel andmetel küsitakse kokku 41 084 eurot. Sellel aastal on „Teeme koos“ meetmest jagada 57 600 eurot.

Meetmesse „Kodukant korda“, mis hõlmab peamiselt avalike objektide investeeringutoetusi, esitati 15 projekti, neist 6 Raasiku ja 3 Anija vallast. Kokku taotletakse sellest meetmest umbes 670 000 eurot, jagada on 192 000 eurot.

Ettevõtlusmeetmesse „Tööd ja leiba“ esitati 19 projekti, sealhulgas 4 Raasiku ja 2 Anija vallast. Kokku küsitakse 274 409 eurot, jagada on 134 400 eurot.
„Konkurents on tugev, meile esitati palju häid projekte toredate ideedega, kuid kahjuks on ette näha, et kõik neist toetust ei saa. Raha ei jätku,“ märkis Ida-Harju Koostöökoja juhatuse esimees.

Ta lisas, et investeeringuprojektide hindamisel on väga oluline nende jätkusuutlikkus – näiteks, kas pärast projekti elluviimist suudetakse hoonet ka edaspidi hallata. Ettevõtlust puudutavate projektide puhul kaasatakse äriplaanide hindamisel väliseksperte ning niinimetatud pehmete projektide hindamisel lähtutakse sellest, millist kasu saab kogu piirkond.  

Rahastamisotsused tehakse maikuu lõpus. Tiina Sergo sõnul on tegu käesoleva rahastamisperioodi viimase suurema taotlusvooruga, pärast seda on kuni järgmise aasta lõpuni jagada varasematest voorudest ülejäänud raha.

„Võimalik, et avame sügisel või tuleva aasta alguses veel ühe taotlusvooru, kuid siis saame jagada vaid jääke, suuri investeeringutoetusi enam mitte,“ rääkis ta.

Euroopa Liidu abiprogrammide uus rahastamisperiood algab 2014. aastal. Millal saab taas hakata jagama Leader-programmi raha, ei osanud Ida-Harju Koostöökoja juht veel öelda.

Eelmine artikkelKorstnas põles tahm
Järgmine artikkelAruküla külje alla tahetakse teha metsloomade haigla