Raasiku valla hajaasustuse veeprogammist raha 2 perele

1085

Kahte projekti toetatakse kokku 3313 euroga.

Hajaasustuse veeprogrammist toetuse taotleja peab ise tasuma kolmandiku projekti maksumusest, kahest kolmandikust annab riik 73,7 ja omavalitsus 26,3 protsenti. Kuna kevadisest taotlusvoorust jäi osa riigilt saadud ja vallaeelarvest eraldatud raha kasutamata, korraldas Raasiku vallavalitsus sügisel uue taotlusvooru. Sinna esitati kolm taotlust, üks ei vastanud tingimustele, sest esitati hilinemisega.

Vallavalitsuse moodustatud komisjon, kuhu kuulusid Alari Kruusvall, Anne Varbla, Aivar Suursaar, Liivi Puumets ja Triin Türnpuu, otsustas toetada kahte taotlust, mis vastasid kõikidele tingimustele.

Perila küla Kruusila maaüksusele puurkaevu rajamiseks saab Aita Kirsi toetust 1200 eurot, omaosalus on 600 eurot.

Mati Poomile antakse Perila küla Rätsepa talu puurkaevu rajamiseks, vee pumpamiseks vajalike seadmete paigaldamiseks ja joogiveetorustiku rajamiseks 2113,85 eurot, omaosalus on 2086,15 eurot.

Valla keskkonnaspetsialist ja taotlusi hinnanud komisjoni liige Alari Kruusvall ütles, et Mati Poom taotles 2800 eurot ning kavandas omaosaluseks 1400 eurot, kuid nii palju raha jagada ei olnud ning taotleja oli ka väiksema toetusega nõus.

Sel aastal oli riigi ja valla raha kokku jagada 7288,27 eurot, millest põhitaotlusvoorus toetati kolme projekti kokku 4441 euroga ning lisataotlusvoorus jagati kahele projektile kokku 3313,85 eurot. Kuna tänavu anti hajaasustuse veeprogrammist raha viimast korda, tuleb summa ära kasutada ja esitada aruanne hiljemalt 2012. aasta lõpuks.

Eelmine artikkelValklas varastati vanametalli
Järgmine artikkelAnija valla sünnipäevapeol käis üle 200 inimese