Raasiku valla Härma küla sai laululava

2580

Lava on ehitatud külarahva oma nõu ja jõuga.

Härma küla laululava.

 

 

 

 

Härma küla laululava.

Augusti lõpus avati Raasiku vallas Härma külas pidulikult uus laululava. Selle ehitus algas maikuus, kuid juba talvel olid vajalikud plaanid ja projektid tehtud.

Peamised lavameistrid olid Ain Kadakas ja Urmas Reidla, abis käisid paljud külainimesed. Katusealuse jaoks koguti raha annetustega, projektirahasid ei taotletud.

Külavanem Kristiina Maripuu ütles, et lava ehitust on oodatud juba ammu ja viimased kolm aastat tegeleti raha kogumisega: „Inimesed on teinud suuri jõupingutusi, et katusealune valmis saaks. Seda oli väga vaja. Iga vaba moment käidi ja ehitati. Hoole ja armastusega panustasid nii täiskasvanud kui lapsed. Vaeva on tõesti palju nähtud. Alguses mõtlesime, et teeme sel aastal ainult poole valmis ja järgmisel teise, aga kui seinad olid püsti, siis tuli ka katus peale ehitada.“

Lava ehitus maksis umbes 3000 eurot. Kolme aasta jooksul, mil selleks valmistuti, ei kulutanud külaselts raha millegi muu peale ja nii saadi vajalik summa lõpuks kokku.

Avamispeol käis kokku paarsada inimest. Muusikat tegid vabatahtlikult Raul Sepperi duo ja Pikavere kapell. Noortele oli öösel disko.

Eelmine artikkelKehras rünnati naist
Järgmine artikkelEndisest Uuri koolimajast saab tulevikus loomakliinik