Raasiku valla eralasteaedade laste toetamise korrast

607

Vallavalitsus peab esitama rahastamise korra volikogule augustis.

Raasiku vallavolikogu viimasel istungil tutvustati kirja vallaelanikult, kes soovis, et Raasiku vald hakkaks toetama eralasteaias käivate laste vanemaid samas summas, kui suur on vallalasteaedade kohamaks. Kuna tema laps vallalasteaeda kohta ei saanud, tuli ta eralasteaeda panna –seal maksab koht 5000-7000 krooni kuus. Raasiku valla kultuuri- ja haridusspetsialist Ardo Niinre sõnas, et eelnevalt olid valla poole pöördunud kaks lapsevanemat sama murega.

„Vallavalitsus peab augustis tegema ettekande, kuidas ja milliste printsiipide alusel eralasteaedades käivate laste vanemaid toetada. Hakkame arutama, kui suure summa eest toetust maksame,“ sõnas Ardo Niinre.

Raasiku lasteaias Oravake on pärast rühmade komplekteerimist sõimerühma järjekorras 29 ja aiarühma järjekorras 9 last. Lasteaiakohti on seal 58.

Aruküla lasteaias Rukkilill on sõimeealisi järjekorras 24, aiarühmaealisi 15. Kokku käib seal 154 last.

„2010. aasta 1. jaanuaril avame Pikaveres lasteaiarühma, kohti tuleb 20. Kindlasti väheneb järjekord ka pärast Aruküla põhikooli juurdeehituse valmimist – osa Aruküla lasteaia ruume on seni põhikooli kasutuses,“ rääkis Ardo Niinre.

Eelmine artikkelAnija vallas põles kuur
Järgmine artikkelIda-Harjust käis peol ligi 700 lauljat-tantsijat