Raasiku valla algklassiõpilased läbisid koolituse ellujäämisest

1031

45 noort õppisid esmaabi andmist, taskulambi ja magamismati tegemist.

7. juulil toimus Raasiku valla algklassi noortele „Päev metsas“  koolitus, kus õpiti, kuidas metsas, soos ja rabas ellu jääda. Koolitust viis läbi kaitseliitlane ja üleelamiskursuste koolitaja Erki Vaikre MTÜst Estlander .
Noori oli kokku 45, Raasikult 12 ja 33 Arukülast. Matka alustati 2,5 kilomeetri sügavuselt metsast ja matkarada oli edasi tagasi 9 kilomeetrit pikk.
Koolitaja selgitas esmalt noortele, et metsas kehtib number kolme reegel. Kolm minutit saab inimene olla ilma õhuta, kolm tundi ilma soojata, kolm päeva joomata ning kolm nädalat söömata.
Projekti eestvedaja Garina Toomingas ütles, et Erki Vaikre on nagu Kalevipoeg  – tõsine ja ennastkehtestav: „Lapsed kuulasid, austasid teda ja unustasid selleks päevaks telefonid taskutesse“.
Erki Vaikre kõneles sellest et, vähesed teavad, kuidas metsa sattudes käituda. Näiteks lõkkel oleks kasulik keeta vett, sest külma vett juues kulutab liigset energiat. Metsas eksides tasub otsida suurte puude juures varju, need oleksid kaitseks nii vihma kui tuule eest. Kõige tähtsam on hätta sattudes jääda rahulikuks ja kasutada oma teadmisi, mis hädaolukorras meelde tulevad. Tee keetmiseks on sobilik otsida vaarikavarsi, mis soojendavad ja rahustavad.
Veel õpetati noortele käepärastest vahenditest esmaabi andma, plekkpurkidest taskulampe meisterdama, magamise jaoks matti tegema ning üldist metsa, soo- ja rabakäitumist.
Tegu oli küll ühekordse projektiga, kuid Garina Toomingas arvas, et ehk järgmiseks aastaks saab taotleda  projekti  koos  metsas  ööbimisega: „Hasartmängumaksu Nõu­kogu ei rahuldanud projekti gümnaasiumiõpilastele metsas ööbimisega, kuid järgmisel aastal kirjutan projekti uuesti. Huvi metsa vastu on suur.“
Koolitus oli osalejatele tasuta. Projekti rahastasid Aruküla Noortekeskus, Raasiku vallavalitsus ja MTÜ Aruküla Kultuuriselts.

Eelmine artikkelVabariigi valitsus asutas Soodla harjutusvälja
Järgmine artikkelKuusalu lastekoor esines Gruusias kahel festivalil