Raasiku vald tänas tublimaid haridus-, kultuuritöötajaid ja sportlasi kabaree-etendusega

2239
Aasta jooksul paistsid Raasiku vallas silma 64 tublit tegijat – ligi poole rohkem, kui oli mullu.

Raasiku valla tänupeol said tunnustuse vägevad teod hooajal 2015-2016.

Raasiku vallavalitsus teeb kokkuvõtteid aasta jooksul silmapaistnud tegudest traditsiooniliselt oktoobris, õpetajate päeva paiku. Seekord olid valla haridustöötajad ning tublimad tegijad kultuuri- ja spordivaldkonnas kutsustud reede, 7. oktoobri õhtuks Aruküla rahvamajja.
Raasiku abivallavanem Ardo Niinre lausus, et erilisi tippe oleks keeruline välja valida: „Tunnustuse saavad kõik, kes aasta jooksul millegagi silma paistnud, ja nendest meie vallas puudust pole.”
Tänuõhtule oli Aruküla kultuuriselts esinema kutsunud lauljanna Kaire Vilgatsi ja tema sõutrupi Showstoppers, kes tegid tunniajase etenduse. Seejärel kutsuti külalised parketisaali, kus vallavanem Raivo Uukkivi ja abivallavanem Ardo Niinre pakkusid suupisteid ja vahuveini ning andsid üle tänukirjad – haridus- ja kultuurivaldkonnas oli tänukirju 45, spordis 19. Pärast tänamist jätkus kabaree-etendus.

Tiitlid, tunnustused
Tiitlite ja tunnustuste kategoorias tänas vallavalitus muusikaõpetajat Heli Karu aasta ema tiitli saamise ning Harju-Jaani noorte meeskoori esinemise eest Estonias. Raasiku elanik Margus Tiitso riigihalduse ministri tänukirja ja mastivimpli pälvimise eest Eestimaa kaunistamisel. Raasiku noorsootöötaja Angela Allik Leader-projektiga aasta teo tiitli võitmise ja Harju harrastusteatrite festivalil parima trupi ning parima lavastuse „Lendajad” tiitli võitmise eest. Dea Ivask Harju harrastusteatrite festivalil näidendis „Mälu” parima naisnäitleja tiitli saavutamise eest, Kristel Kolkanen Arukülast tiitli noor helilooja 2015 võitmise ja oma heliteose „Võlumets” esiettekande eest. Aruküla põhikooli õpetaja Krista Kuusk pälvis tänu õpilastega riiklikul käsitööolümpiaadil tiitli noor käsitöömeister saavutamise ja rahvusvahelise õpetajate konverentsi korraldamise eest.

Kultuur, haridus, vallaelu arendamine
Heli ja kirjandusloomingu kategoorias tänas vallavalitsus džässmuusikut Janno Trumpi debüütplaadi „One” avaldamise eest. Vaino Napp sai tänukirja raamatu „Kiviloo kivisel loopealsel” kirjutamise ja „Kõrboja” lavastamise eest Pikaveres, Karin Aanja luulekogu „Päikese ülelend” kirjutamise eest, tänu said ka lastelauliku „Tsirguke” autor ja kontsert-etenduse „Pääsulinnu reisikirjad” tekstide kirjutaja ja esitaja Juhan Trump ning Pikavere lasteaia-algkooli direktor Helju Kadakas Lotte-teemalise matemaatika tööraamatu koostamise ning kultuurielu edendamise eest Pikaveres.
Näituste kategoorias tunnustas vallavalitsus Meelis Ahvenat, kelle makrofotonäitus oli Arukülas ja Raasikul, Mait Eerikut 20. kunstnikuaasta ning juubelinäituse avamise eest Raasikul.
Aruküla kultuurijuht Garina Toomingas sai tänu põlvkondade peo „Hoia ja hooli” ning väljasõitude korraldamise ja juhtimise eest, Janne Kuuskla põlvkondade peo memmede- ja lastetantsurühmade loovjuhiks olemise, tantsu „Hoia ja hooli” loomise ning naisrühma Rõõmulised tantsupeole viimise eest. Evi Tomingas sai tänu põlvkondade peo loovjuhiks olemise ja memmederühma Pihlakobad 10. aastapäeva korraldamise eest.
Ürituste kategoorias said tänukirja Egle Liiskmann – viie aasta jooksul Aruküla filmifestivalide traditsioonide hoidmise eest, Cristina Kaska – filmifestivali ja Euroopa Liidu programmi Erasmus pluss „Arukus on aare” korraldamise eest Aruküla põhikoolis, Eve-Liis Remmelgas – Kiviloo külapäeva korraldamine, küla ning tõstja Gustav Ernesaksa mälestuskivi avamine, Reet Hänikene – tantsuetenduse „Mul pole mõisa, mul on ainult tantsukingad” lavastamine ja naisrühma Marike tantsupeole viimine, Tiit Saare – arhailise meestelaulu tutvustamine ja esitamine Eestis ja väljaspool meestelauluansambliga Lüü-Türr, Reet Filippov – kontserdi „Kummardus ansamblile The Beatles” seadmine ja lavastamine, Liina Veerbaum ja Linda Wróbel – „Lugu valgest liblikast” lavastamine ning sellega projektis „Igal lapsel oma pill” raha kogumine, Karmen Püü – eurütmiapäevade korraldamine, Maret Meigo – piltootprojektiga  „Pärandivaderid: koolinoored kultuuripärandit hoidmas” Aruküla mõisa Baranoffide kabeli asukoha korrastamine.
Olümpiaadide kategoorias sai tänukirja Aron Lips käsitöö riiklikul virtuaalnäitusel õpilase taiese 20 parema hulka valimise eest, Leili Nelson maakondlikul pranglimise võistlusel õpilastega saavutatud 1. ja 2. koha ning 3. klassiga maakonnavõistluse võitmise eest. Astrid Linnumäed tunnustati maakondlikul pranglimise võistlusel 2. klassiga maakonnavõistluse võitmise, Leena Mölsi riiklikul vene keele võistlusel õpilastega 1. ja 7. koha saavutamise ja noorte­ühenduse ELO 25aastase juhendamise eest Aruküla põhikoolis. Ivika Jegis sai tänu ELi programmi Erasmus pluss „Arukus on aare” korraldamise eest Arukülas, õpilastega ülemaailmse inglise keele olümpiaadi vabariiklikus voorus saavutatud kõrgete kohtade eest.
Merike Leetjõe 9. klassi õpilastega maakonna ajalooolümpiaadi võitmise ja riiklikul olümpiaadil võistlemise, Eve Vendt muusikakoolide akordioniõpilaste konkursil saavutatud 3. koha ja Kaido Kodumäe Loode-Eesti muusikakoolide kitarriõpilaste konkursil 3. koha ning riiklikku lõppvooru jõudmise eest.
Vallavalitsus andis üle ka Aruküla lasteaia ja Pikavere lasteaia-algkooli tänukirjad. Need said Ene Järvetar eduka koostöö eest lasteaia meeskonnatöös, Aino Suursaar suure panuse eest laste õpetamisel, Katrin Oll tänuväärse osaluse eest pedagoogilises tegevuses, Marge Lohk mitmekülgse panuse eest laste ja õpetajate toetamisel, Marie Reinike kooli heaks töötamise ja vabal ajal panustamise, Kaie Tomingas-Oras põnevate ja näitemänguliste kooliürituste organiseerimise, Eva Puusepp koolipargi korrashoidmise ning koolimaja kaunistamise eest.
Vabatahtliku tegevuse kategoorias said tunnustuse Mistra-Autex Raasiku kooli noore õpetaja preemia sisseseadmise, andekate noorte toetamise ja Raasikule pingi paigutamise, Meeli Teder Otse Tootjalt Tarbijale (OTT) turgude korraldamise eest Arukülas ja Raasikul, Juta Asuja vanemahariduse ümarlaua, infopäeva korraldamise ja perekeskuse juhtimise, Alice Suurkuusk kultuuriürituste, taluturu korraldamise eest Pikaveres.

5 aasta sportlase tiitlit
Raasiku valla parima sportlase tiitli andis vallavalitsus 5 sportlasele: line-tantsu maailmameister Egle Jürimets, A-klassi Eesti meister džuudos Kalev Villem, kadettide klassis Eesti meister maadluses Nele Truber, Novuses rahvusvahelise meistri normi täitnud ja klubiga võistkondlikel koroona meistrivõistlustel esikoha saavutanud Guido Trees ning Euroopa meistrivõistlustel peotantsus 6. koha saavutanud Reelika Traks. Nende ning Reelika Traksi tantsupartneri Jarek Toigeri vahel läks jagamisele preemia 1100 eurot.
Spordikategoorias tänas vallavalitsus ka Aruküla C-klassi käsipallivõistkonda, kes sai valla parima võistkonna tiitli Eesti meistritiitli eest, FC Joker – aasta parim harrastusjalgpalliklubi Eestis, Timo Raukas – pronksmedal Eesti meistrivõistlustel golfis, Herol Riiberg – Flora koosseisus Premium liigas Eesti meister, Are Kaurit – Raasiku valla motokrossipäeva korraldamine, Kennert Nurja – võit motokrossis Jaffa karikasarja 65cc klassis, Henry Vesilind – Läti meister motokrossis 85cc klassis ja Eesti meistrivõistluste 2. koht, Heret Ameljušenko – Figureti klubi peotantsijatega kõrgete kohtade saavutamine Eesti karikavõistlustel, Vello Teder ja Vello Luts – Aruküla terviseraja korrastustöö, hommiku- ja õhtujooksude korraldamine, Erik Tammsoo – Raasiku valla kolmik­ürituse organiseerimine, tubli töö diskori, heli- ja valgustehnikuna, Andrus Rogenbaum ja Toivo Järv – poiste käsipalli C-klassi meeskonna Eesti meistriks treenimine.
Koos tänukirjaga said tublid tegijad ka ühe raamatu – „Kiviloo kivisel loopealsel”, „Harjumaa ristimine”, „Õpetajat otsimas”, „Kuldsed lood” või „Eesti Vabariik. Maa, rahvas, kultuur.”

Eelmine artikkelSõnumitooja 5. oktoobril
Järgmine artikkelKuusalu vald tunnustas õpetajate päeval hariduspreemia kandidaate