Kuusalu vald tunnustas õpetajate päeval hariduspreemia kandidaate

1287

Kuusalu valla õpetajate  pidu oli kolmapäeva, 5. oktoobri õhtul Joaveski rahvamajas.

Kuigi haridustöötajate pidu pidi Joaveskil algama kell 18, tuli paarkümmend minutit oodata. Kuusalu kandi õpetajaid kohale toonud bussidele jäi ette tormituulega Joaveski teele langenud puu, bussijuhid pidid selle eest ära tõstma.
Ligi kaks tundi kestnud peole olid kutsutud Kuusalu valla koolide ja lasteaedade õpetajad. Pidulisi kogunes veidi üle saja. Sel õppeaastal on vallas ligi 160 õpetajat.
Õpetajaid tervitas vallavanem Urmas Kirtsi. Tema õpetajate päeva peo kõne oli üles ehitatud küsimusele, miks õpetajaid liiga palju poputatakse. Pedagoogid kiitsid, et humoorikas võtmes peetud kõne oli vahva ja naljakas.
Peol tunnustati Kuusalu valla 2016. aasta hariduspreemia kandidaate, kes said tänukirja ja meeneks Vanaküla külavanema Triin Põllmaa tehtud keraamilise vaasi.
Tähtajaks, 20. septembriks esitati Kuusalu vallavalitsusele hariduspreemia kandidaate 15. Ehkki loodeti, et ettepanekuid teevad ka vallaelanikud, seadsid kandidaadid üles ainult valla haridusasutused. Kes 320eurose hariduspreemia saab, otsustab komisjon. Preemia antakse üle jaanuaris Kuusalu valla tänupeol.
Kuusalu keskkoolist on kandidaate 5. Sirje Päll on Kuusalu valla õpilastele õpetanud emakeelt ja kirjandust 50 aastat – esmalt Kodasoo koolis, hiljem Kuusalus. Tugispetsialistina töötav Ene Soekov on Kuusalu keskkoolis olnud õpetaja 47 aastat. Raili Randmaa on nägemispuudega õpilase abiõpetaja. Urmas Mark on 34 aastat õpetanud Kuusalu keskkoolis käsitööd, asutanud robootikaringi. Inglise keele õpetaja Kai Peterson tuli Kuusalu kooli tööle 17 aastat tagasi, ta on asutanud lapsevanemate ja õpetajate kergemuusikakoori Hea Tuju Esmaspäev.
Kuusalu Kunstide Kool seadis üles samuti 5 kandidaati. Klaveriõpetaja Ene Zink on kontsertmeistrina saatnud õpilasi paljudel kontsertidel ja konkurssidel. Kitarriõpetaja Juliana Kuklini õpilased on võitnud konkurssidel auhinnalisi kohti. Solfedžo ja üldklaveri õpetaja Katri Mangelsoo on kunstide koolis töötanud 27 aastat. Kunstiõpetaja Krista Simsoni õpilased on olnud konkurssidel edukad, mitu neist asunud õppima kunstiakadeemiasse. Solfedžo, üldklaveri ja lauluansambli õpetaja Külli Katri Eskeni laululapsed on võitnud lauluvõistlustel auhinnalisi kohti.
Kolga kool esitas hariduspreemiale 3 õpetajat. Leonora Alev töötas varem klassiõpetajana, on olnud käsitööõpetaja, nüüd õpetab lihtsustatud õppekava järgi noormeest. Inglise keele õpetaja ja huvijuht Ene Liivand on Kolga koolis töötanud 20 aastat ning peab huvitöö blogi. Melika Kindel alustas Kolga kooli sekretärina, nüüd on ka õpetaja ja rahvusvaheliste koostööprojektide eestvedaja.
Vihasoo lasteaia-algkooli klassiõpetaja Mari Sarv viib koolis läbi loodusteemalisi projekte.
Kiiu lasteaia Kiigepõnn muusika- ja liikumisõpetaja Merilin Järve teeb lasteaias muusikalisi lavastusi ning valiti lasteaia aasta parimaks töötajaks.
Üllatuskülalisena esines peol Silver Sepp, kes pani pedagoogid kaasa laulma ja tantsima.
Staažikas emakeeleõpetaja Sirje Päll ütles, et õhtu oli tore: „Sellisel peol, ühel korral aastas, kohtume Kuusalu valla kõigi koolide ja lasteaedade õpetajatega, tore on kolleege näha. Olen käesolevast õppeaastast pensionil, otsustasin, et jään koju, kui täitus 50 aastat õpetajana. See töö on huvitav, ükski päev ei ole sarnane. Meelde jäävad need õpilased, kellega oli kõige rohkem tegemist. Kojujäämise suur pluss minu jaoks on, et enam ei pea kell pool kuus ärkama, et õigeks ajaks kooli jõuda. Elan Kodasoos, sõltusin bussidest.“
Merilin Järve Kiiu lasteaiast tunnustas Silver Seppa, kes suutis nii noored kui ka vanemad pedagoogid kaasa haarata: „Emotsioon oli väga hea, isegi kuidagi liiga ruttu lõppes see pidu. Sain idee, et Silver Sepa võiks me lasteaeda kutsuda oma põnevaid pille tutvustama. Alustasime õppeaastat isetehtud pillidega, ta võiks tulla lastele näitama, kuidas ka naelast võlub välja muusika. Käisin temaga rääkimas, oli nõus tulema.“

Eelmine artikkelRaasiku vald tänas tublimaid haridus-, kultuuritöötajaid ja sportlasi kabaree-etendusega
Järgmine artikkelAnija mõisapargi 2. etapi tööd teeb OÜ Mefab