Raasiku vald küsib Anija vallalt maanteed

807

Raasiku vallavalitsus kavatseb pöörduda piiriküsimuses Anija vallavalitsuse poole.

Pärast Raasiku silla remonti ei ole Peningi poolt tulles enam Raasiku asula märki, küll aga on Raasikul Anija valla ja Linnakse küla sildid. Raasiku vallavanem Andre Sepp rääkis, et see võib tekitada segadust – Peningilt ja Tõhelgi teeristis on suunaviidad Raasikule, kuid siltide järgi Raasikule praegu ei jõua ning võõras inimene ei pruugi aru saada, kus ta on.

Vallavalitsus uuris asja Põhja regionaalsest maantee­ametist, kelle tellimusel silda remonditi ning kelle pädevuses on ka liiklusmärkide ja teeviitade paigaldamine ning  eemaldamine. Selgus, et juriidiliselt on kõik korrektne – kohanimega teemärke paigaldatakse parempoolsele teepervele ning Aruvalla-Jägala maantee puhul on see Raasiku juures Anija valla territoorium.

„Ehk siis maantee ongi kahe valla piir – Peningi poolt minnes asub parempoolne sõidurada Anija, vasakpoolne Raasiku valla territooriumil,“ selgitas vallavalitsuse maakorraldaja Anne Varbla.

Maanteeameti liikluskorralduse osakonna juhataja Kaljo Kaldam soovitas Raasiku vallavalitsusel Anija vallavalitsusega kokku leppida, et selguse huvides loetakse Aruvalla-Jägala maantee liikluskorralduslikult Raasiku valla territooriumiks.

„Kavatseme nüüd Anija vallavalitsusele teha vastava pöördumise,“ ütles Andre Sepp.

Kui Anija vallavalitsus on sellega nõus, on Raasiku asula algusesse parempoolsele teepervele võimalik paigaldada Raasiku silt ning Anija valla ja Linnakse küla viidad tõsta maanteelt üle mahasõitude juurde.

Eelmine artikkelVikipalu külas tulekahju
Järgmine artikkelAruküla kool kolis renoveeritud majja