Raasiku vald hakkab tegelema lasteaiavõlgnikega

1135

Tähtaegselt laekumata lasteaiakoha tasusid on Raasiku vallas kogunenud ligi 30 000 krooni.

16. augustil võttis Raasiku vallavalitsus vastu otsuse, et kuna valla kolme lasteaia 238 kohast paarkümmend ehk umbes 7-8 protsenti moodustavad võlglased, kes ei ole vähemalt kaks kuud oma lapse lasteaiakoha eest tasunud, hakatakse rakendama seadusega lubatud õigust lõpetada maksekohustusest kõrvale hoidvale teenusetarbijale teenuse osutamine.

Raasiku vallavanem Andre Sepp ütles, kui võlgnikud pöörduksid valla sotsiaalosakonna poole ja teataksid ajutistest raskustest või püüaksid kokku leppida sobivat maksegraafikut, leitaks kindlasti parem lahendus kui lasteaiakoha ülesütlemine.
 
„Iseasi, kas kohavajadust enam ongi, kui vanemad ei ole näiteks seetõttu maksnud, et on kaotanud töö. Eks võlglased jagunevad üldiselt kaheks: ühed põhimõtteliselt ei kavatsegi maksta enne, kui hakatakse rakendama sanktsioone, ja teised on unustajad. Aga kuna lastaedades on teatavasti järjekorrad, ei ole õiglane, et keegi jääb kohast ilma selle arvelt, kes ei ole koha eest maksnud,“ sõnas vallavanem.

Raasiku lasteaia järjekorras kohta ootavaid lapsi on ligi 40. Raasiku lasteaia juhataja Linda Wrobeli kinnitusel ei ole tegelikkuses sellist pretsedenti veel ette tulnud, et mõni kasvandik on nende lasteaiast võlgnevuse tõttu lahkuma pidanud: „Tavaliselt on vald vastu tulnud ja lahenduseni jõutud.“

Võlgu jäänud vanemate lapsi siiski kohe lasteaiast ei kõrvaldata, enne esitab lastaia juhataja vallamajast laekunud nimekirja alusel vanematele kirjaliku võlateate, kuu aja jooksul tuleb võlgnevused kustutada.

Eelmine artikkelPühapäeva õhtune äike
Järgmine artikkelÜhtelaulmisel Arukülas ja Anijal oli kokku ligi 400 inimest