Raasiku vald ei ole veeuputuse tõrjumiseks valmis

699

Möödunud aastal ujutas lumesulavesi kevadel Aruküla lauluväljaku piirkonda ja vallavalitsusel pole ka tänavu olnud võimalusi uputust ennetada.

„Eraldi valmidust meil üleujutuseks ei ole, aga kui peaks korduma aastatagune olukord, leiab vald võimaluse erakorraliseks abiks. Elanikud, kes sattusid eelmise talve lõpus hätta ega pääsenud koju, said rentida pumpasid ja vallavalitsus kompenseeris selle,“ ütles Raasiku vallavanem Andre Sepp.

„Kindlasti tuleb ka ise oma vara kaitsta ja loodusõnnetuste puhul korvavad kahju kindlustusseltsid. Praegu veel uputustest teateid tulnud ei ole, kuigi eks hirm on ikka. Tänavu on olnud sulamiseks rohkem aega ja sõltub ju ka perioodi pikkusest – kas sula tuleb järsku või toimub suurem aurustumine.“

Vallavanem kinnitas, et kuigi raha on napilt, plaanitakse Arukülla lauluväljaku lähedale rajada kraav, ka arutatakse ASiga Raven, et kui läheb vee- ja kanalisatsiooni­trasside ehitamiseks, võiks juurde paigaldada lisatorustik ehk drenaaž, mille kaudu saaks liigvett ära pumbata.

Raasiku alevist on liigveemurega vallavalitsuse ja volikogu poole pöördunud Turu tänava elanikud.

„Seal on kevadel plaan kraave uuendada või mingeid süsteeme juurde ehitada,“ ütles Andre Sepp.

Eelmine artikkelTulekahju Ranna tänaval
Järgmine artikkelJANAR VAIK Raasikult sai Emakeele Seltsilt peapreemia keeleteo eest