Kolga alevik sai tänavanimed

2264

Kolga tänavanimed rakenduvad uuest aastast.
Kolga aleviku tänavanimed ja majade numbrid.
Kuusalu vallavalitsus kinnitas neljapäeva, 19. novembri istungil Kolga aleviku tänavanimed.

Seni Kolgas tänavanimesid ei olnud. Kortermajad olid num­merdatud. Aadressile mär­­­giti Kolga alevik ja korrusmaja­ number.

Kolga tänavanimesid hakati valima ja kohalike elanikega kooskõlastama selle aasta alguses. Toimunud on mitu rahvakoosolekut, kohtutud ühistute esindaja­te­ga. Ette­panekuid esitati palju, valik on tehtud neist nimedest, mida soovis enamus.

Peatänav on nimetatud Mõisa alleeks, veel hakkavad Kolgas olema Kadakvälja tee, Kullava tee, Leeskõrve tee, Männivälja tee, Saalimäe tee ja Eriku tee. Väikekoht Kolga mõis hõlmab mõisakompleksi.

Tänavanimede viimane avalikustamine oli paar nädalat tagasi, siis enam uusi ettepanekuid ei esitatud.

Kuusalu valla munitsipaalvara spetsialist Rein Kiis ütles, et Kolga tänavanimed ja aadressid rakenduvad uuest aastast, sest kõigepealt oodatakse ära vaidlustamisaeg – kuu aega pärast otsuse teatavakstegemist võib selle vaidlustada kohtus.

Rein Kiis: „Kui leitakse vigu, tuleks esmalt pöörduda vallamajja, mitte minna kohe kohtusse. Saame vead parandada kiiremini.”

Vallavalitsuse korraldus saadetakse seejärel paranduste sisseviimiseks maakatastrile ning kohanimede registrisse ja Kolga postkontorisse.

Rein Kiis toonitab, et jõulukaardid ja uusaastatervitused tuleks Kolka saata veel vanade aadressidega, uued aadressid rakenduvad 2010. aasta alguses.

Kuusalu valla majandusteenistus on palunud Kolga tänavanimedega siltide ja majade numbrite valmistamiseks firmadelt hinnapakkumisi.

Sel aastal märtsis sai tänavanimed Kiiu alevik, kus need samuti seni puudusid. Sildid seati üles maikuus.
Ristmikele pandi tänavasildid valla kulul, majade sildid tänavanimede ja numbritega tuli elanikel endil välja osta. Kiiu majasilt maksis 135 krooni.

Milliseks kujuneb hind Kolgas, pole veel teada. Ka Kolgas pannakse tänavanurkadele sildid valla kulul ning majade sildid palutakse omanikel vallamajast välja osta.

Eelmine artikkelVarastati sõiduauto varuosi
Järgmine artikkelPresident TOOMAS HENDRIK ILVES külastas Juminda korrakaitsjaid