Raasiku staadion ei saa oodatud kunstmurukatet

688

Uue kunstmuru panek läheks maksma miljoneid.

Kaks aastat tagasi sõlmis Raasiku vallavalitsus jalgpalliliiduga kokkuleppe, et Raasikule rajatakse kunstmuruväljak. Raasiku vald pidi looma väljaku aluse ja jalgpalliliit andma kasutatud kunstmurukatte. Sel aastal selgus, et jalgpalliliit ei saa endale uut kunstmuru lubada, seega pole võimalik ka vana katet Raasiku staadioni jaoks anda.

Raasiku vallavolikogu tegi vallavalitsusele ülesandeks koostada komisjon, kes arutaks, kas taastada muruväljak ja kust leida selleks raha või ehitada uus kunstmuruväljak. Uue väljaku hind koos valgustuse ning heiteväljakute ja jooksuradadega oleks 3,5 miljonit krooni. Muruväljak läheks maksma 1,5 miljonit. Komisjon on 8-liikmeline, sinna kuuluvad esindajad jalgpallihuviliste seast, koolist ning volikogust.

Praeguseks on Raasiku kunstmuruväljaku rajamisele kulutatud ligi 700 000 krooni – 2007. aastal eraldati riigieelarvest 250 000 ning 2008. aastal 400 000 krooni. 2009. aasta vallaeelarvesse on väljaku jaoks planeeritud 250 000 krooni.

Vallavolikogu istungil räägiti, et võimalus on taotleda vahendeid hasartmängunõukogult ja Euroopa Liidu projektidest, kuid selleks on vaja ehitusprojekti ja hinnapakkumist. Komisjon peab otsuse tegema augustikuu volikoguistungiks.

Eelmine artikkelAnija vallas põles kuur
Järgmine artikkelIda-Harjust käis peol ligi 700 lauljat-tantsijat