Kuusalu valla teede investeeringute kava on kinnitatud

1347

Kruusateede remondiks on plaanitud 25 000 eurot, teede pindamiseks 49 000 eurot.

Kuusalu vallavolikogu kinnitas kolmapäeva, 22. aprilli istungil valla teede investeeringute kava 2015. aastaks.
Majandusspetsialist Madis Praks selgitas, et teed on investeeringute kavas seatud järjekorda tähestiku järgi, tegu ei ole pingereaga: „Kavasse on märgitud teelõikude pikkused, remonditakse kõige kehvemaid ja raskesti läbitavaid kohti. Lähema kahe nädala jooksul kuulutame välja hanke, jaanipäevaks peaksid olema tööd tehtud. Kui sajab, siis võib minna kauem ja ka musta katte panekuga läheb võibolla kauem.“
Ta rääkis, et korrastatavate teede valikul võeti arvesse elanike teated ja teede läbisõitu eri aastaaegadel, remonditavate teede nimekirja arutasid kogukonnakomisjon ja vallavalitsus. Tegu on vallateedega või erateedega, mis on avalikus kasutuses.
Värner Lootsmann küsis, kui suur on investeeringute vajadus vallateedesse. Madis Praks ütles, et remondivajadus on vähemalt poole suurem ja kui lisada teed, mida soovitakse panna musta katte alla, siis veel palju suurem. See, kui palju teede remondid tegelikult maksma lähevad, selgub hangete tulemusena.
Sulev Valdmaa uuris, mis takistab koostamast vallateede arengukava, kus oleks arvestatud uuringuid ja lisatud andmebaas. Vallavanem Urmas Kirtsi lubas, et teede arengukava esitatakse jaanipäevaks.
Andres Kaarmann tahtis teada, miks arutab vallateede investeeringute kava volikogu, kui teede remondiks on raha vallaeelarve kehtestamisega olemas ja kava võiks kinnitada vallavalitsus.
Volikogu esimees Enn Kirsman põhjendas, et tegu on 4-5 aastat tagasi alustatud traditsiooniga: „Oleme seda meelt, et samamoodi on mõistlik jätkata, siis volikogu liikmed teavad ja oskavad kodanikele öelda.“ Värner Lootsmann kommenteeris, et see ei ole hea traditsioon, volikogu liige oskab infot leida, kui on vaja selgitada.
Kruusateede remondi maksumuseks on planeeritud kokku 25 000 eurot. Kruusateedest on kavas Põhja küla-Leegiranna teele vedada täidet 2,7 kilomeetri pikkusele lõigule, selle maksumuseks on hinnatud 4500 eurot.
Andineeme rannaparkla korrastamiseks on kavandatud 2250 eurot. Täidetakse veel Juminda poolsaare tipu teed, selle pikkus on 1 kilomeeter, kuluks samuti 2250 eurot. Jõesuu teed Valkla külas täidetakse kilomeetrisel lõigul, maksumuseks on märgitud 1000 eurot.
Kiiu Tagakaasiku-Liivapõllu tee täitmiseks kulub prognoositavalt 1500 eurot, tee pikkus on 1,5 kilomeetrit. Kolga Tagavälja tee täitmiseks kavandatakse 2250 eurot, tee pikkus on 3,6 kilomeetrit.
Ka Kõnnu küla Soosilla tee, Loksa küla tee ja Nõmmeveski-Kotka metsatee täitmise hinnaks on kõigi nende puhul kavandatud 2250 eurot, teelõikude pikkused on vastavalt 2,6; 1,5 ja 4,7 kilomeetrit.
Pärispea Piksi-Joosti tee pikkusega 1,5 kilomeetrit täidetakse 1500 euro eest, sama summa on plaanitud ka Sigula suvilarajooni 700meetrise sissesõidu täitmiseks.
Pindamiseks on teede investeeringute kavas 49 000 eurot. Pinnata on kavas 250 meetrit Andineeme puhkekeskuse teed, Juminda külavaheteed, Leesi-Tammistu teed, Pedassaare suvilarajooni teed ja Vihasoo-Tammispea külavaheteed, kõigi nende puhul on maksumuseks kavandatud 4100 eurot.
Kõige kallimaks kujuneb pindamine Kiius Monieri katusefirmast kuni musta katte lõpuni, kokku 660 meetrit, selle hind on 10 600 eurot. Nõmmeveski-Joaveski teed pinnatakse 600 meetrit, hind on 9755 eurot. Salmistu sadama tee pikkus on 500 meetrit,  pindamise maksumuseks on kirjas 8145 eurot.
Kokku on tänavuses vallaeelarves teede investeeringuteks 100 000 eurot, reservi jääb praegu 26 000 eurot.

Eelmine artikkel23. aprillil kell 18.36
Järgmine artikkelMATHEAS TRILLJÄRV on Eesti judomeister