Raasiku rahvamajas oli esmakordselt jõululaat

1879

Pühapäeval, 20. detsembril sai rahvamajast osta jõulukinke ja õnneloosi ning kasutatud riideid.
KARIN MOLOK, MARGO SUSI ja ANDRA ALLIK müüsid laadapäeval jõululoose — kõik auhinnad olid laste ja noorte endi valmistatud.
Rahvamaja kaminasaal oli kujundatud muinasjututoaks ning nukustuudio Äpunäpp mängis seal sirmietendust „Külmataat“ ning varjuteatrit „Piparkoogike“.

Rahvamaja teisel korrusel oli avatud jõulukohvik, kus müüdi kohalike naiste küpsetisi. Kohvikut pidanud Liivika Juksaar oli küpsetanud kaneelirulle, viineripirukaid ja jõululeiba, Katrin Bach muffineid, Ly Pettai porru-juustupirukaid. Küpsetiste hinnad olid 1-3 krooni ning paar tundi pärast kohviku avamist oli see peaaegu tühjaks ostetud.

„Hinnad olid ju sümboolsed ning kohalikud pensionärid olid varakult kohal ja ostsid usinalt. Kiitsid, et neile pole siin varem kohvi ja kooki pakutud,“ ütles rahvamaja juhataja Helle Vaga.

Rahvamaja fuajees ning noortekeskuse ruumides oli käsitöö- ja jõulukaupade müük, saalis müüs Nõmme Lastekaitse Liit kasutatud riideid.

Noortekeskuse noortelt sai osta 5-krooniseid loosipileteid. Võita võis nende endi küpsetatud piparkooke, šokolaadilusikaid, savist tasse ja ehteid, lõngast nukke jm. Peavõidud olid pudel glögi täiskasvanule ja tikitud pilt lapsele.

Jõululoose müünud Karin Molok rääkis, et loterii korraldamise idee tuli nende juhendajalt Angela Allikult.
„Kolmapäeval tegime kunstikeldris savist ehteid, reedel küpsetasime piparkooke. Kokku tegime 160 loteriipiletit, ostetud on päris hästi,“ ütles ta.

Jõululoosist teenitud tulu jääb noortekeskusele.

Ka Siret Sõmer, kes müüs laadal Tallinna Läänemere lasteaia laste ning nende vanemate-vanavanemate valmistatud jõulukaarte, kingikotte, ehteid ja martsipane, kinnitas, et äri on läinud üsna hästi.

„Meie lasteaias on igal aastal jõululaat, kus müüakse laste ja nende vanemate tehtud asju. Kuna seal jäi kaupa alles  ning mina elan Raasikul, otsustasin tulla ka siia neid müüma,“ jutustas ta.

Nii mõnedki rahvamaja jõulumüügil käinud inimesed olid talle lasteaias tehtut nähes öelnud: „Oi, kui kahju, et meil on jõulukingid juba ostetud!“ ning lubanud järgmisel aastal kindlasti tulla sealt midagi ostma.

Eesmärk pakkuda jõulumeeleolu
Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga sõnul ei olnud esmakordselt korraldatud laada eesmärk kutsuda kokku palju kauplejaid, vaid pakkuda kohalikele inimestele väljaspool kodu piparkoogilõhnalise maja ja kauni muusikaga jõulumeeleolu.

„Raasiku ilmselt pole see koht, kus saaks suuri müüke korraldada, tõenäoliselt lähe-vad meie inimesed oste tegema Tallinna, kuigi rahvast käis majas päris palju, ilmselt ikka second hand meelitab,“ märkis ta.

Liivika Juksaar arvas – kuna Raasikul pole laatasid varem olnud, tuleks neid veel korraldada, et kohalikul inimesel tekiks harjumus seal käia. Ka Helle Vaga oli seda meelt, et esimesele katsetusele järgneb teine –  järgmisel aastal ollakse julgemad ning korraldatakse jõululaat suuremalt ja uhkemalt.

Eelmine artikkelPäästeteenistuse soovid jõuludeks ja aastavahetuseks
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia 2009 sai kammerkoor