Raasiku perearstile otsitakse uut asendajat

3357

Lapsepuhkusel perearsti esimene asendaja vabastati viinavea tõttu.

Raasiku perearst Anna Pristromskaja on 1. augustist lapsehoolduspuhkusel. Samast päevast asus tööe tema asendaja.

„Ta ise pakkus ennast. Rohkem mul kandidaate ei olnud,” rääkis Anna Pristromskaja.

Esialgu oli kõik korras, ent oktoobri alguses oli Raasiku perearst siiski sunnitud asendaja töölepingu lõpetama.
 
„Pereõde teatas, et ambulatooriumis toimub midagi imelikku,” ütles ta.

Paar päeva hiljem teatas üks Raasikul arstil käinud inimene vallamajja, et perearst on purjus. Kohale sõitsid valla sotsiaaltööspetsialist ning piirkonnapolitseinik, kes tuvastas asendus­arstil alkoholijoobe.

„Ka mulle helistas siis üks patsient ja teatas, et doktor on vist purjus,” lausus Anna Pristromskaja.

Vastuvõtt lõpetati ning samast päevast oli asendusarst töölt vabastatud.

Nädalapäevad hiljem hakkas Raasiku perearsti nimistusse kuuluvaid inimesi sealses ambulatooriumis teenindama Kehra Tervisekeskuse perearst Natalija Jakovenko. Tema vastuvõtud on Raasikul kolmapäeviti kella 8.30-13 ja neljapäeviti kella 14-18. Natalija Jakovenko on esialgu andnud lubaduse käia Raasikul kuni aasta lõpuni.

Teisipäeviti teenindab Raasiku piirkonna elanikke pereme­ditsiini resident Araksia Gevorkjan, tema vastuvõtt kestab kella 8.30-13. Mõlemad arstid teevad ka koduvisiite.

Perearst jätkab kindla asendusarsti otsimist. Tegelikult peaks perearstile asendaja leidma maavalitsus, korraldama selleks konkursi ning arsti ametisse kinnitama. Kuid reaalsus on, et endale peab asendaja otsima perearst ise.

„Kui pöördusin maavalitsusse, vastati – meil pole kedagi pakkuda, teie tunnete oma kolleege paremini, otsige,” rääkis Anna Pristromskaja, kes pani kuulutused perearstide listi ning meditsiiniportaali arst.ee: „Püüan olla optimist ja loodan, et leian kindla arsti, kes tuleb Raasikule täiskohaga tööle. Saan väga hästi aru, et perearstide vahetumine tekitab patsientides stressi ning ka arstil on raske oma tööd teha, kui ei ole korralikku järjepidevust, aga praegu pole midagi parata.”

Eelmine artikkelKorstnast tõusis leek
Järgmine artikkelUued elamurajoonid on lõpuni ehitamata – nii ka Leegiranna Kuusalu vallas