Raasiku OTTga liitunud 8 tootjat

1343

Raasiku OTT plaanib end MTÜna registreerida.

Raasiku valla tootjate ja tarbijate kaubavahetust organiseeriva kodanikeühenduse Raasiku OTT iganeljapäevasel kohtumisel käib tänaseks kümmekond tootjat ja ligi 80 tarbijat.

Kümneid eri tooteid
Raasiku OTTga on tänaseks liitunud 8 Raasiku valla tootjat: Jõepere Aiandustalu (kartul, porgand, peet), Teeääre Agro OÜ (piim, kohupiim), Eve-Liis Remmelgas (küülikuliha, vutimunad, kitsepiim), Piret Purru-Lemetti (kanamunad), Rene Truber (kanamunad), Aivo Virma (kitsepiim), Arno Vorsmann (mesi), Andres Jagor (kala).

Värske suitsukala meelitab
Lisaks OTTga liitunud tootjatele võis möödunud neljapäevasel kohtumispäeval kohata ka teisi pakkujaid. Kalaäriga tegelevad vennad Mikk ja Sten-Erik Mägus olid oma suitsuahjuga kohal juba mitmendat korda, nende sõnul on nõudlus kohalike inimeste seas olnud väga suur.

„Sõbrad elavad Arukülas ja soovitasid meil siia pakkuma tulla, muidu müüme kala üle Eesti,“ seletas Mikk Mägus, kelle sõnul lähevad müügiks ka pereema poolt kaunistatud muhumustriga kalossid.

Värsket suitsulesta ja -lõhet pakkuvad vennad kinnitasid, et igal nädalal on neil külastuspäeval keskmiselt 50-60 klienti, rahvarohkematel päevadel on see ulatunud ka 80ni.

„Eelmisel nädalal oligi nii, et ei jõudnud ette anda kõike, mida sooviti, 15 inimest seisis järjekorras,“ rääkis kalaärimees.

Plaanis asutada MTÜ
Raasiku OTT kontaktisik Meeli Teder ütles, et ühenduse suurim kasu seisneb inimeste silmade avamises, et omatoodangule on tegelikult väga suur nõudlus: „Tarbijad on ju igale tootele olemas. Meie saame inimestele näidata, et raha on võimalik teenida ka nii, kui kasvatad oma tooteid ja müüd neid otse tarbijatele. Ehk leiame nii veel inimesi, kes tahaksid alustada tootmist.“

Kontaktisiku sõnul on Raasiku OTT mõelnud juba ka MTÜ registreerimisele, et oleks võimalik hakata taotlema LEADER-programmi koolitusi.

„Tahame pakkuda midagi ka algajatele. Tänu meile võiksid inimesed, kellel on olemas maa, näha, et tarbijad on tegelikult olemas. Tänu meie poolt pakutavatele koolitustele oskaksid nad tootmist alustada,“ rääkis Meeli Teder.

Tema sõnul on plaanis otsida OTT juurde tootjaid iga nõutava kauba peale: „Näiteks juustutegijat meil veel pole, aga kindlasti leidub neid, kes tahaksid seda pakkuda. Lihatooteid saame nüüd Rey lihatööstus ASist. Nemad on teistest erinevad, sest kasvatavad oma sead ise ja see läheb veidi kokku meie teemaga.“

Eelmine artikkelKümmekond puud Kehra sõiduteel
Järgmine artikkelKõrveaial avati VELJO TORMISE büstiga skulptuuriansambel