Eesti noorteralli meistrivõistluste avaetapp peetakse Arukülas

973

Aruküla noorteralli nimeline etapp läbib 4. ja 5. septembril peale Raasiku valla ka Anija valda.

Honda Racing ehk Eesti meistrivõistlused noorterallis jõuavad tänavu teist aastat Arukülla, kiiruskatsed toimuvad Alavere lähedal, Härma-Mallavere kandis, Rae vallas Suursoo külas ning Aruküla männiku taga. Võistluskeskus asub Aruküla alevikus endise puidutööstuse alal Tallinna mnt 34 hoovis. Rallietapi peakorraldaja on kohalik elanik Tarmo Rühka, üks eestvedaja on ka tuntud rallisõitja Kuldar Sikk.

Teist aastat Arukülas
„Kuna minu vend Ivar Rühka sõidab rallit, olen kogu aeg selle huviline olnud, sealtkaudu tekkisid ka sidemed ralliringkonnaga ja Eesti Autospordiliiduga, mille noortekomitee esimees on Kuldar Sikk,“ seletas Aruküla noorteralli direktor Tarmo Rühka.

Teist aastat Arukülas toimuv meistrivõistluste etapp on taas kahepäevane. 4. septembril on kolm kuni neli kiiruskatset Alavere kandis, 5. septembril sõidetakse Arukülas, Härma-Mallavere teelõigul ja Rae vallas.

Korraldusega seotud sadu inimesi
Tarmo Rühka sõnul on rallietapi põhikorraldus küll tema teha, kuid kogu ralliga on umbes nädal enne üritust seotud üle 100 inimese, kes alluvad rallidirektorile. Võistluste ajal võtab juhtimise üle võistluste juht Aivar Parts.

„Võistluspäevadel, kui Arukülas on kohal kõik võistlejad koos mehhaanikutega, võib kogu karussellil rakkes olla kuskil 300 inimest,“ lausus Tarmo Rühka.

Rahastus kogutakse ralli direktori sõnul sponsoritelt ja osalustasudest: „Mingit raha riigi poolt ei tule, Eesti Autospordiliit annab vaid soodsama hinnaga inventari kasutada, lisaks on toetajad, suursponsor on Honda Baltic.“

Kodukülale tuntust juurde
Peakorraldaja sõnul on rallietapi korraldamine Arukülas sobiv eelkõige seetõttu, et nii väikese koha kohta on alevikus palju häid noori rallisõitjaid.

„Peale Ivar Rühka on meil veel Markus Abram, Rein Koch ja Maila Vaher. Maila on äge tõmbenumber juba seepärast, et ta on tütarlaps,“ ütles Tarmo Rühka.

Ta arvab, et ralli teeb kodukülale ka reklaami.

„Küllap toob see Arukülale kuulsust juurde. Pean kajastust meedias sellise ettevõtmise juures väga oluliseks osaks. Eriti on see suur lisaväärtus toetajatele, siis on sponsoritelt lihtsam raha saada.“

Ralli direktor märkis, et kui möödunud aastal ilmusid kajastused Aruküla noorterallist telesaadetes „Reporter”, „Stop” ja „Ruudulipp” alles pärast rallit, siis praegu on kokkulepe ERRiga, kelle abil lastakse tänavusest rallietapist eetrisse ka eellugu.

Eelmine artikkelKümmekond puud Kehra sõiduteel
Järgmine artikkelKõrveaial avati VELJO TORMISE büstiga skulptuuriansambel