Raasiku mänguväljak sai võrkpüramiidi

2720
Mänguväljaku atraktsioonid on ehitatud platsile mõne aasta jooksul.

Raasiku Kodukandi Seltsi algatusel paigaldatud püramiidikujuline ronimisvõrk läks maksma üle 10 000 euro.

Möödunud nädalal lisandus Raasiku aleviku keskel olevale mänguplatsile uus atraktsioon – ronimispuude, liumäe ja kiikede kõrval on nüüd kõrge värviline ronimisvõrk.
Seltsi juhatuse liige Ants Kivimäe sõnas, et püramiidi hind on küll utoopiliselt kallis, kuid lapsed väga soovisid seda atraktsiooni. Samasugune püramiid on Anija vallamaja kõrval.
Ta sõnas, et püramiidi lõplik hind on 10 271,76 eurot, sellest 5000 eurot tuli riigikoguliikmete katuserahadest – eraldati riigieelarvest, 3000 eurot Leader-programmist.
Püramiidi ehitaja ja paigaldaja OÜ Tiptiptap tegi seltsile allahindlust.
Ants Kivimäe märkis, et püramiidi ümber rajatud turvaala loomisel üle jäänud mullast tehti liumägi, millest on lapsed vaimustuses. Turvaala aitas teha Raasiku elanik, ettevõtja Kalvi Kalmu, kes pakkus tasuta kopateenust.
Ants Kivimäe sõnas, et kui atraktsiooni paigaldajad on platsi ära koristanud, hakkavad laste isad viimistlema liumäge: „Pärast seda hakkame mõtlema, mida võiks veel teha. Ilmselt võiks platsil olla pisike karussell.“
Raasiku Kodukandi Selts on ehitanud Turu tänava nurgal asuvale platsile mänguväljakut 2011. aastast. Taotlusprojekte kirjutab Maarja Sikut.

Eelmine artikkelKüladelt oodatakse ettepanekuid Lahemaa kaitsekorralduskavasse
Järgmine artikkelRaasiku Lionsid jätkavad ajaloolise maja värvimist kevadel