LIIS ÕUNPUU Raasikult on „Laulukarusselli” poolfinaalis

2920

Raasiku põhikooli õpilane, 13aastane LIIS ÕUNPUU laulab 8. märtsil „Laulukarusselli” poolfinaalis koos Alaverest pärit laulja SANDRA NURMSALUGA.

LIIS ÕUNPUU astub „Laulukarusselli“ lavale 8. märtsil. Foto Fredi Karu
LIIS ÕUNPUU astub „Laulukarusselli“ lavale 8. märtsil. Foto Fredi Karu

Raasiku põhikooli õpilane Liis Õunpuu osaleb võistlusel „Laulukarussell” esimest korda. Kaks aastat järjest on ta võistelnud Saaremaal Solistica konkursil, Ülenurmes Jõulutähe võistlusel ning osalenud igal aastal Raasiku valla lauluvõistlusel, mõnel korral on ta pääsenud ka Harjumaa konkursile, auhinnalisi kohti ta varem saanud ei ole.
Viimati esines Liis Õunpuu Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel Raasiku rahvamajas. Kodupubliku ees esinemisi tuleb tal ette üsna tihti. Kuulajad on tema kohta öelnud, et iga laul ja selle sõnum, mida noor solist esitab, tuleb sügavalt tema seest.
Võimaluse sõita „Laulukarussellile” sai ta möödunud aasta aprillis, kui 166 solisti hulgast selgitati välja Harjumaa parimad laululapsed. „Laulukarussellis” osales Raasikult ka teine laulja Sandra Parve, kes möödunud nädalal toimunud esimesest poolfinaalist edasi ei pääsenud.
Liis Õunpuu juhendaja Heli Karu rääkis, et varem pole keegi tema õpilastest Kehrast ega Raasikult „Laulukarussellis” nii kaugele jõudnud: „Vennad Keijo-Johann ja Kenneth Norden on alati võitnud Harjumaa Laululapse siis, kui on Laulukarusselli vaheaasta ning täpselt õigel aastal jäänud teiseks.”
Heli Karu võttis Liis Õunpuu oma käe alla juba lasteaias. Nad tutvusid, kui lasteaias oli lauluvõistlus ja Heli Karu oli seal kohtunik. Liis Õunpuu meenutas, et õpetaja märkas teda, hakkas juhendama ning alates sellest on huvi muusika vastu aina kasvanud.
Noor laulja rääkis, et lasteaias oli tema esimene esinemine solistina: „Olin siis kolmeaastane. Neljasena hakkasin käima Kehras Heli Karu lauluringis ning jäin sinna kuni kooli alguseni.”
Lisaks soololaulule õpib ta huvikoolis Pääsulind klaverit, laulab lastekooris, ansamblis ning tantsib oma klassi rahvatantsurühmas.
Heli Karu: „Liis on väga töökas ja mõtlev laulja. Ta kuulab nõuanded ja õpetused hoolega ära ja järgmiseks prooviks on kõik olemas. Temas on sisukust, julgust ja head tunnetust ning ta oskab muusikast välja tuua selle, mis on tema enda jaoks eriline ja oluline.”
Esinemise kohta „Laulukarussellis” ütleb Liis Õunpuu, et siiani on läinud hästi ning 8. märtsil selgub, kuidas läheb edasi: „Sel laupäeval  tuleb  mul  laulda  koos  Sandra Nurmsaluga. Väike närv ja ärevus  oli  ikka  sees,  aga  kogu  selts­kond telemajas on nii tore, et teeb esinemise lihtsamaks. Bändiga koos musitseerimine oli põnev ja teistsugune, nautisin seda väga. Pigem pabistasin intervjuu pärast, mille tegi minuga Grete Lõbu. Üritasin küsimustele ladusalt vastata ning mitte väga kokutada.”
Liis Õunpuu lausus, et kõige rohkem meeldib talle laulda laule, kus on eriline sõnum: „On oluline, et see sõnum oleks mulle endale hingelähedane. Laule valime tavaliselt koos Heliga – otsutab nii tema kui mina, mõned laulud valime ka koos. Tegelikult me laule ei otsi. Kuulame mõlemad väga palju muusikat ja lihtsalt tunneme õige laulu ära.”
Ta sõnas, et on hakanud laulmisega tõsisemalt tegelema tänu muusikaõpetajale: „Koostöö on kestnud ligi kümme aastat, neist viimastel oleme eriti lähedaseks saanud. Ta on mind väga palju mõjutanud, imetlen tema võimet tegeleda nii paljude asjadega ja olla alati positiivne. Tema tekitas minus laulupisiku ja tänu talle püsib see minus veel kaua.”
Esinemised Raasiku valla üritustel on Liis Õunpuul üsna sagedased, kuid ta kinnitab, et on alati valmis minema, kui kutsutakse: „Iga esinemine on erinev ja omamoodi arendav. Mulle väga meeldib esineda ja on vara rääkida, et see võiks tüütuks muutuda.”
Ta ütles, et kuulab väga erinevat muusikat ja artiste: „Konkreetset eeskuju mul pole. Arvan, et muusika jääb mu ellu kindlasti ka edaspidi, kuid ei ole veel kindel, kuidas – kas lauljana, klaverimängijana või hoopis teisiti. Kindlasti kavatsen muusikat edasi õppida ning võib-olla näeb mind kunagi ka „Superstaari” saates.”

Eelmine artikkelPriske mälestussamba juures on nüüd kuusepuust lipumast
Järgmine artikkelLoksa õpilased võitsid plakatikonkursiga sõidu Strasbourgi