Raasiku lasteaiale tehakse juurdeehitust

936

Ehitus valmib detsembris.

Ülemöödunud nädalal algas Raasiku lasteaias Oravake kauaoodatud juurdeehitus. Lasteaia hoone Tallinna maantee poolsesse külge tuleb ümarate nurkade ja puitribidega mitmevärvilist mänguklotsi meenutav ehitis, kuhu saavad lasteaiakohad Raasiku valla 48 last.

Aprilli alguses kuulutas Raasiku vallavalitsus välja riigihanke ehitaja leidmiseks. Kokku tuli 9 pakkumust.

Esialgu parima pakkumuse teinud Merko Tartu AS taganes sellest ning mai lõpus sõlmiti leping RIITO Ehituse ASiga. Juurdeehituse maksumus on 498 212,40 eurot koos käibemaksuga. Ehituse finantseerimiseks kuulutas vallavalitsus volikogu loal välja riigihanke, mille tulemused selguvad juuli alguseks.

„Selle summa eest valmib juurdeehitus koos siseviimistlusega projektijärgses mahus. Kindel on, et lisanduvad veel muud kulud nagu näiteks sisustus ja inventar,“ rääkis vallavanem Aare Ets.

Esimesele korrusele tuleb sõime-, teisele aiarühm, kummaski on ruumi kuni 24le lapsele. Mõlemasse rühma on kavandatud 60ruutmeetrine mängutuba, pisut suurem magamistuba, riietus- ja pesuruumid, tualetid. Mängutoad ehitatakse juurde­ehituse päikesepoolsesse külge ning teise külge magamisruum ja riietusruumid, keskele pesu- ja majandusruumid. Palju on kasutatud punast värvi, et sobituks Raasiku põhikooli ja ka lasteaia teiste korpuste punaste katustega. Osa Kooli tänavast liidetakse lasteaiaga, sinna rajatakse mänguväljakud. Tänav suletakse.

Juurdeehituse projekteeris Projekteerimisbüroo Dialoog OÜ. Omanikujärelevalvega tegeleb Accurato Fassaadid OÜ.

Juurdeehitus koos kõikide lisa- ja vaegtöödega peab valmis olema 20. detsembriks ning lasteaed saaks sisse kolida uue aasta algusest.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus, kus hukkus naisterahvas
Järgmine artikkelJuminda, Salmistu ja Pärispea vabatahtlikud merepäästjad sõlmisid riigiga lepingu