Raasiku lasteaia uue juhina on alates 23. novembrist tööl STELLA HEIBERG.
Raasiku lasteaia Oravake juht Stella Heiberg sõnas, et uude ametisse sisse elada pole eriti keeruline, sest maja ja inimesed on samad, muutus vaid tööruum – õpetajaameti asemel tuleb tal süveneda rohkem paberitöösse, kuid ta käib oma Lendoravate rühma lapsi kindlasti vaatamas.
Stella Heiberg asus lasteaeda tööle 2013. aasta detsembri lõpus. Siis hakkas kohe valmis saama lasteaia juurdeehitus ning avati kaks uut rühma – Lendoravad ja Koopaoravad. Ta kandideeris rühmaõpetajaks, osutus valituks ning lausus, et pole kordagi kahetsenud Raasiku lasteaeda tulekut, seal käivad ka tema 2 väikest last.
Direktorina töötas toona Linda Wróbel, kes otsustas novembris direktori ametikohalt lahkuda. Uue juhi leidmiseks korraldatud konkursil soovitas Oravakese pere osaleda Stella Heibergil, keegi teine lasteaia kollektiivist kandideerida ei soovinud.
Stella Heiberg ütles, et konkurss oli üsna ootamatu: „Aastaks olid mul plaanid tehtud ikkagi õpetajana, et mida rühmaga teha, ning olin saanud endale just ka uue paarilise. Konkursil osalemine tundus huvitav väljakutse. Kohe ma nõus polnud, kuid kuna mulle on oluline, et majas jätkuks hea õhkkond, otsustasin proovida.”
Lasteaiaõpetajana polnud ta varem töötanud. Hariduse sai Tallinna Tehnikaülikoolist, seejärel töötas Swedbankis: „Olin kodus järjest kahe lapsega ning kui läksin panka tagasi, tundsin, et see pole enam töö, mida tahaksin teha. Esiteks ei istunud enam kontoritöö ja teiseks Tallinasse tööle käimine. Tahtsin lastega rohkem koos olla. Jõudsin elus punkti, kus tundsin, et pean midagi muutma.”
Kuigi lasteaiaõpetaja tööd polnud ta varem teinud, otsustas kandideerida kodukoha Raasiku lasteaeda: „Kuna mul lapsed on väikese vanusevahega, siis teadsin millega arvestada nendega tegelemisel, kuidas planeerida nende aega. Siirus, mida lapsed rühmas annavad, pole võrreldav pangatööga. Lasteaias tunnen, et teen tööd hingega ja annan midagi endast, et arendada lapsi ning ka ennast.”
Ta jutustas, et direktoriamet on küll teistsugune kui õpetajatöö, kuid midagi hirmutavat selles pole: „Mind aitas ametisse sisse elada see, et maja, keskkond ja inimesed on tuttavad. Harjunud olen ka Raasiku alevikuga, kus olen elanud lapsepõlvest peale. Ülikooliajal elasin küll veidi aega Tallinnas, kuid tulin kodukohta tagasi.”
Ta rääkis, et direktorina esialgu muudatusi tegema ei hakka: „Tähtis on hoida lasteaiapere heaolu. Kui töötajad tunnevad end hästi, peegeldub see lastest. Kuigi meil on viis peret, hoiavad lapsed ikka kokku ning mängivad ühiselt. Seda peretunnet on vaja hoida. Iga maja muutub kindlasti direktori nägu ning näis, milline see nägu hakkab olema.”
Stella Heiberg tunnistas, et õpetajana ta direktori tööga eriti kursis polnud: „Linda Wróbel juhtis kollektiivi väga kindlalt ja ühtlaselt olenemata sellest, kas oli rahulikum või kiirem periood.”
Stella Heiberg peab enda tugevuseks paberitööd ning loodab, et kunstilise poole pealt aitab teda lasteaia eriliselt andekas kollektiiv: „Meil on siin väga palju erinevatel aladel andekaid inimesi, kes maalib, kes mängib viiulit.”
Raasiku lasteaias on praegu lapsi 91 ning ruumid on direktori sõnul nii täis, kui olla saab: „Õnneks on tulemas suurte lendudega aastad ning uute laste vastuvõtt on kindlasti tänu sellele kergem.”
Ta kiitis, et 2014. aasta alguses valminud juurdeehitusest on lasteaias ainult rõõmu: „Viimase täiendusena sai ehitatud kahe mänguväljaku vahele kerge aed, et kõige pisemad ei satuks suurematele mänguhoos ette.”
Vabanenud õpetajakohale on välja kuulutatud konkurss.