Raasiku lasteaedadesse võtmisel uus kord

775

Raasiku lasteaedade järjekorda saab peagi digitaalselt jälgida.

17. mail kinnitas Raasiku vallavalitsus valla lasteaedadesse vastuvõtu uue korra. Varem pidi laps olema lasteaiakoha saamiseks Raasiku valla elanike registris, nüüd peab juba järjekorda panekuks olema Raasiku valda registreeritud. Pärast avalduse esitamist vallavalitsusele kantakse laps 5 tööpäeva jooksul järjekorda, mida saab jälgida valla kodulehel internetis. Kui laps lahkub valla elanike registrist, kaotab ta koha järjekorras ja lasteaias.

„Praegu toimib vana kord, digitaalset järjekorda veel pole. Juunikuu lõpus saadetakse lasteaia avaldused vallavalitsusse ning hakkame neid sisse kandma,“ sõnas Raasiku valla kultuuri- ja haridusspetsialist Ardo Niinre.

2010. aasta 1. septembri seisuga, mil uued rühmad on juba komplekteeritud, jääks Aruküla lasteaias järjekorda 32 sõimeealist last ja kaks last ootaks aiarühma kohta. Pikavere lasteaias-algkoolis järjekorda pole, Raasiku lasteaias oleks 14 last sõimerühmas ja 11 last liitrühmas.

Vallavolikogu viimasel istungil rääkis Ardo Niinre, et Aruküla laste­aias on 7 võlgnikku, kellest praegu käib lasteaias 6, Raasiku lasteaias 14, neist käib lasteaias 5. Võlgu ollakse kokku 42 051 krooni.

Vallavanem Andre Sepp ütles, et vallavalitsus võib lapse lasteaiast välja arvata, kui ollakse võlgu üle kahe kuu. Ta arvas, et tuleks põhjalikult arutada, kas kasutada karme sanktsioone ning saada nii kohti juurde.

Ardo Niinre lausus, et võlgnikele on hoiatusi tehtud ja maksegraafikuid koostatud: „Kui lapsevanem võlga ära ei maksa, hoiab ta kohta kinni. Kui ta pole nõus olnud isegi maksegraafikut tegema, tuleb lasteaiakoht ära võtta. Enamasti on võlglased ise lapse ära võtnud.“

Võlgnike teemaga tegeleb nüüd volikogu sotsiaal- ja noorsootöökomisjon. Küsimust käsitletakse uuesti augustikuu volikoguistungil.

Eelmine artikkelRaasiku vallas muudeti üüritasusid
Järgmine artikkelKuum rannailm tekitas Valklas suure ummiku