Kotka sillad suletakse kuuks ajaks

931

Kotka sillad on suletud 29. juunist kuni 31. juulini, teatas sildu remontiv AS Järva Teed.

Kuusalu vallas Kotka külas Kotka-Võsu maantee alguses laiendatakse kahte kõrvuti­asetsevat silda, üks sild viib üle Valgejõe ja teine asub kalakasvatusse viival kanalil. Seoses sildade remondiga suunatakse Vihasoosse, Tammispeale ja kaugemale sõitjad teele ringiga Loksa-Kasispea kaudu. Kotka teeristis on ümbersõitu suunavad märgid.

ASi Järva Teed esindaja tõdes, et remondi ajal saab üle silla minna ainult jala, seega tuleb ka samas külas teisel pool silda elavatel inimestel sõita koju muid teid pidi.

Kohalikud inimesed teavad Vihasoosse pääsemiseks ka lühemat teed – Loksalt väljuvat vallateed, mida rahvasuus kutsutakse Uudismaa teeks. See tee on viimaste nädalatega muutunud auklikuks, kuna Võsu tee remondi tõttu on  hakatud kasutama rohkem.

Kuusalu valla majandusteenistuse juht Kalev Kulpson lubas, et Kotka sildade sulgemise tõttu püütakse teha Uudismaa tee sõidetavamaks, ehkki vihma ei ole tulnud ja teehöövli kasutamine vähem tõhus.

Ta lisas, et Uudismaa teel on suured kivid, osad neist on juba varem välja võetud, kuid mõned on liiga suured, tavalise kopaga kätte ei saa, nende väljakaevamine nõuab suuremat tööd ja tee täitmist.

„Vaatame, mida saame ära teha, et seda teed muuta sõidetavamaks. Kui tuleb vihma, plaanime ka teised vallateed üle hööveldada,” lubas Kalev Kulpson.

Seoses lumerohke talvega on Kuusalu valla eelarvest suurem osa teede hoolduseks eraldatud rahast ära kulunud. Hööveldamiseks jäi mullusest tunduvalt väiksem summa, kokku veidi alla 300 000 krooni, milles enamik on kevadiste teetöödega ära kulutatud.

Eelmine artikkelRaasiku vallas muudeti üüritasusid
Järgmine artikkelKuum rannailm tekitas Valklas suure ummiku