Raasiku Kodukandi Selts loobub veetorni haldamisest

975

Vallavanem AARE ETS loodab, et mõni teine Raasiku MTÜ on valmis aitama veetorni jaoks sügisel PRIAst raha taotleda.

Raasiku Kodukandi Selts on esitanud vallavalitsusele avalduse, et tahab lõpetada Raasiku veetorni halduslepingu. Selts on torniga tegelenud enam kui kolm aastat.

Seltsi juht Ants Kivimäe rääkis, et on olematu abi ja toetuse puudumise tõttu pettunud: „Moodustasime seltsi, et hakata veetorni majandama. Valla arengukavasse 2008-2013 pandi sisse, et saame 100 000 krooni, millega alustada projekteerimist ning teha hädatöid. Siis aga leiti, et raha on mujale vaja, ja võeti ära.“

Ants Kivimäe sõnul on tar­vis leida finantseering, sest torni seisukord aina halveneb: „Et saada objektiivset hinnangut torni olukorrast, tuleb esimese asjana asuda ruume puhastama. Lootsime alguses selle töö ise ära teha. Umbes kuu aega tagasi ronisin pööningule ja leidsin, et seal on pool meetrit sõnnikut.
Ventilatsioonitornidel on osa aknaid puudu ja vihm sajab sõnniku märjaks. See mädandab. Veetorni ülemine osa on puidust ja katusest väljaulatuvad ventilatsioonitornid vajuvad viltu ega pea kaua vastu.“

 Selts pöördus koristusfirmade poole, sest linnusõnnikus võib olla nakkushaiguste pisikuid, puudub kaitsevvarustus, et töö ise ära teha. Koristuse ja desinfitseerimise hinnad jäid 2000-3000 euro vahele.

„Kui volikogu viimasel istungil lisaeelarvet vastu võeti, öeldi, kui peaks tulema veel üks lisaeelarve, ehk siis saab. Häiris, et see on valla kui omaniku kinnisvara ja mure, aga suhtutakse nii ükskõikselt. Enne, kui midagi muud saab teha, tuleb need 10-15 kuupmeetrit sõnnikut välja viia, et näeks, kui mäda on katuse kandekonstruktsioon,“ ütles Ants Kivimäe.

Ta lisas: „Rahvas vaatab, et kodukandi selts majandab torni, tegelikult on omanik ikkagi vald, kel puudub torni vastu huvi. Seda näitas volikogu viimane istung, kus kõlas ka ettepanek torn maha lükata.“

Raasiku vallavanem Aare Ets ütles, on kahju, et selts tahab loobuda, kuid kindlasti otsitakse lahendusi ja veetorn ei kuulu mahakandmisele.

„Raasiku veetorni kohta renoveerimiskontseptsiooni koostanud Kaidi Õis on lubanud leida usaldusväärse restaureerimisinseneri, kes oskaks hinnata torni konditsiooni ning arvestaks välja projekteerimishinnad. Plaan on sügisel KOPist raha taotleda. Kui kodukandi selts ei taha seda teha, on ehk mõni teine MTÜ nõus projekteerimise ja puhastustööde jaoks toetust küsima,“ lausus Aare Ets.

Ta ütles, et mais moodustatud veetornikomisjon peaks samuti edasi tegutsema.