Raasiku kampaaniaga loositakse 6 puhkusereisi

1652
Raasiku vallaelanke postkastidesse jõudis postitus küsimusega: kas soovid valla iseseisvana jätkamist?

Loosi lähevad reisipaketid kahele Türki ja Kreetale.

Raasiku valla kodanikukampaanias pole auhindadest seni räägitud. Kampaania korraldaja OÜ Midfield kingitustega meelitamist ei pakkunud, põhjendades, et ainult uute kodanike vahel millegi välja loosimine on olemasolevate suhtes ebaõiglane. Möödunud nädalal, kampaania kolmanda faasi alguses otsustasid vallavalitsus ja Midfield auhinnad siiski loosi panna, kuid ainult juhul, kui 1. jaanuari seisuga on kodanikeregistris 5000 kodanikku. Kui kodanike arvu ei saavutata, loosimist ei toimu. Auhinnad loositakse välja kõikide vallakodanike vahel. Loositakse kolm reisi Türki ja kolm Kreetale.
Puhkusereiside paketid paneb välja OÜ Diamond Travel, mille juht on Monika Kannelmäe, kes elab Raasiku vallas Rätla külas ning on sealse dendropargi perenaine. Pakettide eest tasuvad kohalikud ettevõtted AS Mistra-Autex, Unibox OÜ, Aave Transport OÜ, AP Haldus OÜ, Iffcatering OÜ, Alaric OÜ, Falkonett Metall OÜ ning Kehra Puidutööstus OÜ. Ühe Türgi reisi eest on valmis maksma Raasiku valla elanik, kes oma nime avaldada ei soovinud.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi, kes võttis kohalike ettevõtjatega ühendust ning rääkis neile auhindade plaanist, on abi eest tänulik: „Usun, et abistajaid oleks veelgi olnud, kuid nimetatud reageerisid positiivselt ja operatiivselt ning jätsid seega teistele võimaluse abikäe ulatamiseks tulevikus.”

Otsepostitus meelsusküsitlusega
Postkastidesse pandi küsitlus. Täitjate vahel loositakse Sony Centeri kolm 300eurost kinkekaarti, tasuvad valla ettevõtjad.
Otsepostituses on suurelt kiri „Sina oled puudu?” ning tekst: „Vähem, kui sada inimest on puudu, et Raasiku vald ületaks 5000 elaniku piiri ning saaks jätkata iseseisvalt. Astu oma koduvalla kodanikuks kohe täna, sest meil on aega ainult kuni 31. detsembrini. Pühadeaeg on aga teatavasti kiire, nii et ära jäta registreerimist viimastele päevadele.”
On lisatud, et kui ei peaks suutma 5000 kodaniku piiri ületada, ootab ees sundliitmine Anija vallaga. Selle all on küsimus, kas soovid iseseisva Raasiku valla säilimist. Vastusevariandid on jah, ei ning vastata saab 20. detsembrini valla kodulehel või märkida eelistus postitusele ning viia see kogumiskastidesse, mis asuvad valla koolides, lasteaedades, raamatukogudes, rahvamajades, Konsumi kauplustes ja Meierei poes. Postitusele on lisatud info, mida on Raasikul head pakkuda, milliseid toetusi makstakse vallaeelarvest ning investeerimisplaanid.
Otsepostituse eesmärk on vallavanema sõnul jagada infot, millest kampaania käigus on puudust tuntud: „Teine osa on niiöelda meelsusküsitlus, et saada tagasisidet vallana isejätkamise osas. Iseseisva vallana jätkamise otsuse on teinud volikogu, sellele eelnevalt küsitlust ei tehtud, ei peagi tegema. Samas on kampaania ajal Sõnumitoojas ja sotsiaalmeedias avaldatud arvamust – kõheldud iseseisva jätkamise osas või väljendatud vastumeelsust. Küsitlusega soovime teada, mida arvab enamus.”
Raasiku kodanikukampaania algas 1. novembril, kui puudu oli 206 kodanikku. Teisipäeva, 13. detsembri hommiku seisuga on registrisse vaja veel 36 kodanikku.

Eelmine artikkelUus koalitsiooni-leping annab uusi arenguvõimalusi
Järgmine artikkelVallavalitsus ei nõustunud Kuusalu I karjääri kaevandamisloaga