Raasiku käsitöömaja ei pruugi tulla

765

Vallavolikogu 13. aprilli istungil tutvustati Raasiku põhikooli piirkonna võimalikku detailplaneeringut.

Põhikooli piirkonna arendamise komisjoni esimees Ants Kivimäe rääkis volikogu istungil, et komisjoni viimasel koosolekul tutvustasid kõik liikmed oma nägemust, milline võiks kooli ja lasteaia ümbrus välja näha tulevikus.
Komisjon leidis, et parima lahenduse pakkus välja volikogu liige Olavi Liivandi, kelle versioon erines Ants Kivimäe sõnul kardinaalselt teistest. 

Olavi Liivandi ettepanekul jääks ära kooli juurde planeeritud käsitöömaja ning praeguste vanade garaažide asemele tuleks uus suur 800ruutmeetrine võimla, mis on ühendatud kooli peamajaga vestibüüli abil.

„Koolilapsed sisenevad vestibüüli kaudu koolimajja ja võimla kasutajad võimlasse. Vestibüüli taha kooli ja võimla vahele saaks ehitada garderoobi, mida kasutaksid kooliõpilased ja võimla külalised. Lasteaia poolt oleks samuti pääs garderoobi ja koolimajja,“ rääkis Olavi Liivandi.

Praegusse võimlasse saaks tema sõnul rajada poiste töö­õpetuse klassid, võimla külge teha juurdeehituse, kus võiksid asuda tüdrukute käsitöö­klassid ja muud vajalikud klassiruumid. Juurde saaks lisapinda 250 ruutmeetrit. 

Detailplaneeringus on kujutatud ka lasteaia laiendus, mis peaks tagama kohad 40 lapsele. See tähendab, et lasteaiale ehitatakse teine tiib, mis ulatuks Kooli tänavale. Planeeringu kohaselt jääks see tupiktänavaks.

Olavi Liivandi: „Lasteaia uus korpus mahuks olemas­oleva hoone taha ja mänguväljakud jääks kooli territooriumile. Lasteaia laste ohutuse tagamiseks suletakse transpordile osaliselt Kooli tänav. Kogu planeeringu juures oleme püüdnud maksimaalselt säilitada koolimaja ümbritsevaid  haljasalasid.“

Oma nägemuse koostamisel lähtus Olavi Liivandi enda sõnul sellest, et piirkond jääks autode vabaks ja lapsed saaksid ohutult kooli ja lasteaia ümbruses liikuda: „Autode parkimise lahendab Kooli tänava tupik ja ka osa Meierei tänavast. Kooli territooriumil autode läbisõitu tuleks vältida ning koolimaja territoorium jätta autotranspordist vabaks. Selleks võiks luua parkimisvõimalused teede äärde.“

Ants Kivimäe palus volikogu istungil teha protokolliline otsus, et võtta hinnapakkumine Raasiku põhikooli ja lasteaia lähiümbruse detail­planeeringu koostamiseks .

Eelmine artikkelKuusallu teatrifestivalilt duetipreemia
Järgmine artikkelKuusalu vallas tehti mailaada tõttu talguid nädal varem