Raasiku FC Joker väärtustab tervislikke eluviise

4494

Raasiku uuel staadionil on peetud neli mängu.


FC Joker 1993 pärast kodumängu JK RGR Airon vastu: RENE LILL, ERVO VAATMANN, RANDO ILVES, VERNER MÄGI, JANAR PRAGI, RAIMO ROOTS, ANDREI KOROL, HARDO RIIBERG, OLIVER VUNDER, RAINER MÄGI, JAAN JALAS, AIN PLATATSIS, OTT REINIKE, MADIS LANGE, MARKO NAHKOR.

„Meil on hea võistkond ja tänu uuele staadionile head võistlustingimused,“ on Raasiku FC Joker 1993 meeskonna treener Andrei Korol rahul. Meeskond võistleb Eesti kolmanda liiga ida piirkonnas, kus osaleb 12 jalgpallitiimi. Praegu ollakse üldarvestuses esimesel kohal.

Käesoleval hooajal on Raasiku valla esindusmeeskond saanud treenida ja mängida uue kattega koduväljakul. Treeneri arvates on nüüd aeg mõelda rohkem publikule.

„Tahaksime inimestele oma meeskonda rohkem tutvustada ja jalgpalli propageerida tervete eluviiside ning väärtuste kaudu. Väikese koha meeskond on omaette nähtus. Tahame, et jalgpall oleks Raasiku vallas ka edaspidi jätkusuutlik,“ selgitab ta.

Noor meeskond
Esindusmeeskonnas on praegu 23 mängijat, suurem osa nendest Raasikult, mõned ka Kostiverest. Hiljaaegu tuli juurde paar mängijat Arukülast ja Lagedilt.

„Arukülast liitus meiega väravavaht Oliver Vunder, Lagedilt Ain Platatsis. Nemad on juba mõned mängud kaasa teinud,“ jutustab treener.

Praeguse esindusmeeskonna koosseisu pani möödunud aastal kokku võistkonna kapten ja esindaja Jaan Jalas. Treeneriks kutsutud Andrei Korol treenis enne JK Kaitseliit/Kalev meeskonda.

Jokeri noortetreener Raivo Vaga on kasvandikega rahul: „Mängijad on noored ja tehnilised, keskmine vanus 21-22 aastat. Selle koosseisuga saab veel päris kaua koos võistelda.“

Mõned tema kasvandikud on jõudnud kõrgliigasse, näiteks FC Kuressaares mängiv Andre Ilves ja Rauno ning Riido Reiman. Mõned teisedki on osalenud kõrgliigas, kuid naasnud koduklubisse.

„Kõrgliigas mängimine on juba hoopis teine tase, kuid jalgpalluritel on paraku ka muud kohustused. Jalgpall ei ole meie elu, kuid lisab sellele kvaliteeti,“ tutvustab Andrei Korol meeskonna põhimõtteid.

Ta peab oluliseks väärtusi, mida klubi kannab – sport ja tervislikud eluviisid – mängijad peaksid seda põhimõtet järgima: „Olen mõnikord jätnud mängust välja poisid, kes on küll head jalgpallurid, aga keda võib liiga sageli näha suitsu või õllepudeliga näpus. Meeskonnast ei taha samas keegi hea meelega kõrvale jääda. Igaüks teab, millal ta peab ja saab kedagi asendada.“

Treener lisab, klubi on avatud ka uutele mängijatele, kes soovivad tulla ja liituda, kuid nendegi väärtushinnangud peaksid vastama klubi omadele.

Ootused publikule
Andrei Koroli sõnul on meeskonna mängutingimused praegu head ja varustus korralik ning uut staadionit on kiitnud ka vastasmängijad: „Järgmiseks oleks vaja panustada publiku heaolusse. Vaja oleks tribüüne, et mänge saaks korralikult vaadata.“

Jalgpallimatše vaatama tulevalt publikult ootab klubi samasuguseid väärtushinnanguid nagu mängijatelt, märgib treener: „Staadioni reeglid näevad ette, et alkoholi ja suitsuga mängu vaatama ei tulda. Tahame publiku hulgas näha tervet ja sportlikku elustiili hindavaid inimesi, kes tuleksid vaatama kogu perega. Jalgpall peaks olema valla elu üks aktiveerijaid, mis kutsuks inimesi järgima tervislikke eluviise.“

Mänge on sel hooajal peetud kodustaadionil neli. Kõige publikurohkem oli esimene, mis peeti juunis peaaegu valmis staadionil.

„Vaatamas oli umbes 300 inimest. Kummipuru oli väljakule veel osaliselt valamata, vihma sadas ja väga libe oli. „Keelasin küll varumeestepingil olevatele mängijatele naermise ära, kuid ise, mitmeid kordi, ei suutnud naeru tagasi hoida, jälgides platsimängijaid, kelle tegevus meenutas kõike muud kui jalgpalli mängimist,“ kirjeldab treener. 

Raasiku staadionil on sel sügisel tulemas veel kolm mängu, 8. septembril mängitakse FCga Balteco, 22 septemberil JKga Loo ning 6. oktoobril JKga Visadus.

Eelmine artikkelPeningil rünnati naist
Järgmine artikkelKuusalu valla Kalme küla võitleb sadade seeneliste-marjulistega