Raasiku elanikud soovivad sularahaautomaati

1475

Raasiku elanikud saatsid vallavalitsusele 618 allkirjaga pöördumise, milles palusid toetust soovile saada asulasse sularahaautomaat.

Raasiku inimesed teatavad oma pöördumises, et seoses Eesti Posti pakutavate teenuste pideva vähenemisega ja Swedbanga teenustepaketi laiendamisega on Raasikul sularahaautomaadi avamine hädavajalik. Seda enam, et 1. veebruarist makstakse ka pensionid üksnes pangaarvetele.

Allakirjutanud märgivad, et lähimad sularahaautomaadid Raasiku elanikele on Arukülas, Kehras ja Tallinnas. Nad tõid näiteks, et Kehras on koguni kaks Swedbanki ja üks SEB Ühispanga sularahaautomaat.

Ajavahemikus 12. detsembrist 10. jaanuarini viis kohalik elanik Eero Maalt Raasiku rahva seas läbi küsitluse ning selgus, et sularahaautomaati soovivad asulasse lisaks 618le pöördumisele allakirjutanud inimesele ka Raasiku Elektri ja Mistra-Autexi töötajad ning Peningi, Sambu, Haljava, Aru-Aru ja Tõhelgi küla elanikud.

Raasiku vallavalitsus saatis koos elanike pöördumisega omapoolse taotluse nii Swedbankile kui SEB Ühispangale. Selles teatab vallavanem Andre Sepp, et vallavalitsus toetab kodanike algatust, sest pangaautomaat on Raasiku elanikele hädavajalik ning vajadus selle järele suureneb veelgi, kuna alates 1. veebruarist teeb pensioniamet arveldamist panga kaudu ning ka vallavalitsus soovib edaspidi hakata seni sularahas väljamakstud sotsiaaltoetusi kandma elanike pangakontodele.

Veel on kirjas, et Raasiku vallas elab 4684 inimest, neist Raasiku alevikus 1357 ning vallavalitsus on valmis pankadega sularahaautomaadi paigaldamise tingimuste osas läbi rääkima.

Swedbank teatas vallavalitsusele, et otsus saadetakse 30 päeva jooksul, SEB Ühispank pole veel vastanud.

Vallavanema sõnul soovisid Raasiku inimesed sularahaautomaati juba mitu aastat tagasi. Siis pöördus vallavalitsus toonase Hansapanga poole, kust vastati – sularahaautomaat on võimalik Raasikule üles panna juhul, kui vald toetab seda 5000 krooniga kuus ehk 60 000 krooniga aastas.

„Seda, kas oleme vallaeelarvest valmis sularahaautomaadi kulusid katma, pole me arutanud. See on võimalik, kuid küsitav,“ sõnas vallavanem.

Eelmine artikkelVallad-linnad vähendavad 2009. aasta eelarvete mahtu
Järgmine artikkelKehra tehas hakkab tööle sel nädalal