Punnvõrrid kihutavad Kuusalus kogu ööpäeva

3403
Punnvõrril nr 33 istub MEELIS PARRA a ja nr 53 JANNO TIIDO.

Punnvõrride kestvussõidu Kuusalu etapi korraldab kohalik elanik MEELIS PARRA, kes võistleb tiimis Tapa Võrrimees.

Kuusalus tehase kõrvalt lasteaia poole viiva tee ääres stardivad reedel, 5. augustil nõukogudeaegsed ja ka uuemad võrrid, võistlus kestab 25 tundi.
Võistlema on oodata kuni 40 tiimi. Osaletakse võistkondadena, milles 3-4 meeskonnaliiget. Nõue on, et tiimi võrr peab sõitma igas tunnis vähemalt ühe ringi, sõitjad vahetuvad.
Kuusalu võistlus on tänavuse punnvõrride kestvussõidu 5. etapp. Juba on võisteldud Mõisakülas, Rakveres, Pärnus, Äksil.
Peakorraldaja Meelis Parra on Tapa Võrrimehe tiimis kaasa teinud kolm aastat. Kuna Kuusalu on võrrivõidusõitudest seni kõrvale jäänud, tekkis tal mõte tuua üks etapp kodukanti.
Ettevalmistused on käinud alates mullu sügisest, kõigepealt otsiti kohta, et oleks alevikule lähedal, samas ei segaks öörahu.
„Esialgu tahtsime minna kooli juurde, aga sinna ei saanud, siis leidsime koha tehase kõrvale. Oleme külvanud muru, niitnud rajaääri ja platse. Raja pikkus on 1200 meetrit, sellest 400 meetrit pinnast ning 100 meetrit kruusateed, ülejäänu kergliiklustee ja Tehnika tänava asfalt,“ kirjeldab ta.
„Võrrid ei ole väga lärmakad, kuigi kihutamine käib ka öösel, ei sega see alevikurahva öörahu. Selline võistlus on väga väsitav protseduur, praktiliselt kogu öö ei maga, sõitjad vahetuvad tunni või pooleteise tunni tagant. Samas on see põnev, osalejate seltskond on mõnus. Kõik on oodatud jälgima ja kaasa elama.“
Iga tunni tagant pannakse infotahvlile teave hetkeseisust. Suuri ekraane ei tule, kuna ürituse eelarve seda ei võimalda. Võistlejatel on osalustasu, üritust toetavad Kuusalu sponsorid: Kuusalu vald,Veljo Tormise Kultuuriselts, Balti Spoon, Mesako, Emart , Priit Rink, Baltic Bison, Hinnu Sefarm, lisaks tuntud eesti firmad mujalt.
Meelis Parra jutustab, et lapsena sai võrridega sõidetud, uus huvi tekkis siis, kui üks töökaaslane arvas, et võiks uuesti proovida: „Ostsime võrrid, maksin oma Riga võrri eest siis 140 eurot. Võistleme retro klassis, ühe hooajaga kulub mitu mootorit, kuidas kunagi. Spordi võistlusklassis on võimalik mootorit võimsamaks timmida, hiinakate võistlusklassis sõidetakse Hiinas valmistatud mootoritega.“
Riga võrre enam ei valmistata. Meelis Parra märgib, et kindlasti on kuuride all veel vanu punnvõrre, kuid mõnedki hoiavad isade-vanaisade pärandit ega taha neid müüa. Vanade võrride hinnad on aastatega tõusnud, nüüd maksavad 200 euro ringis.
Ta ärgitab kohalikke punnvõrriomanikke Kuusalu etapil osalema, oodatud on ka naised, naistetiimis on praegu kaks võistlejat puudu. Rohkem infot leiab kodulehelt punnvorr.ee või Facebookist Kuusalu Le Mans grupis.

Eelmine artikkelKes on fotol?
Järgmine artikkelKingitus Kuusalu abivajajale