Projekti „Tagasi kooli” külalisõpetajad Ida-Harjus

1868

Alavere põhikoolis käis IVARI PADAR, Raasiku koolis MAREK STRANDBERG.

Oktoobris käivitus taas projekt „Tagasi kooli”. Oli neid, kes näitasid ise üles initsiatiivi, aga paljud esinejad kutsusid tunde andma koolide juhid ja õpetajad ise. „Tagasi kooli” ametlik toimumisaeg oli eelmine nädal. 

Kõige rohkem oli külalis­õpetajaid Raasiku põhikoolis – 19. Kõik nad andsid tunde möödunud nädalal. Direktor Kadri Viira ütles, et möödunud aastal oli külalisõpetajaid sama palju või isegi rohkem. Enamik külalistest olid kooli kutsutud, nendega võttis ühendust nii „Tagasi kooli” koordinaator Raasiku koolis, õpetaja Merli Seli, kui ka paljud teised õpetajad.

Riigikogu liige Marek Strandberg rääkis Raasiku koolis keskkonnast ja säästmisest ning Erik Alunurm animatsioonist. Toomas Prantsibel tutvustas sisalikke ja madusid, tantsu­treener Reet Krieger-Tammisto ja ta abilised Liisi Pars ning Mariann Kilg tegid õpilastega aeroobikat, Ardo Niinre Raasiku vallavalitsusest õpetas ajalugu, arvutiõpetusest rääkis Piret Kangur. Veel õpetasid Raasiku koolis keskkooliõpilane Maar­ja Välimaa, maksuametist Katrin Velvelt ja Merle Keltjärv, Eesti Kait­seväest Jüri Tõnisma, vanglaametnik Kristo Konks, tudeng Birgit Merilaid. Lapsevanematest käisid koolis Erik Tammsoo, Kert Lokotar-Reimann, Alari Eskor. Vilistlastest andis  draamatunni Margit Eerik ning Eha Podgornova Raasiku raamatukogust rääkis Eesti raamatu päevast.

Aruküla põhikool osales „Tagasi kooli” projektis esimest korda. Internetiga seotud ohtudest rääkis Kalev Pihl, visuaalse kunsti keelt tutvustas Elo Selirand ETVst, Aadu Jõgiaas kõneles lähiajaloost. Raasiku vallavolikogu esimees Kaido Kirsip tutvustas omavalitsuse tööd, kehalise kasvatuse tundi andis vallavolikogu liige Are Kaurit, Riina Vaikna rääkis apteekri ametist ning Agne Liiskmann arstiks õppimisest ja tervishoiust, Piret Veski õpetas käsitööd.

Pikavere põhikoolis andis vilistlane Marianne Loik kehalise kasvatuse tunni, ainetundides õpetas  Tallinna Ülikooli tudeng Kaisa Kuhi, vilistlane Johanna Kaijanen rääkis, kuidas käis vahetus­üliõpilasena USAS Texase osariigis, Eva Puusepp Pikavere raamatukogust tutvustas oma tööd. Lapsevanematest rääkis Marleen Jürgens postiljoni tööst, Sirje Kadakas õpetas müüjaametit, arborist Markko Maasik kõneles puude tohterdamisest.

Alavere põhikoolis andis europarlamendi liige Ivari Padar 8. ja 9. klassile ajalootunni Euroopa Liidu kujunemise põhjustest. Endine õpilane Aare Nurm rääkis kahele vanemale klassile tööalase karjääri kujunemisest ja elukestva õppe vajadusest.

Kolga keskkoolis kõneles keskkooliklassidele sissejuhatusest filosoofiasse vilistlane Taavi Laanpere. Treeneritööst rääkis Kristjan Prüüs. Veel käisid Kolga koolis endised direktorid Maie Aberg ja Enn Siim.

Loksa gümnaasiumis rääkisid Kadi Padar ja Katrin Lellep algklassilastele enese­abist. Lapsevanem Jaana Tuuletare õpetas 3. klassis viltimist. Vilistlastest kõneles Mihkel Tikerpalu gümnaasiumi­osa noortele teatrist ja näitlejaks õppimisest, Õnne Teern andis eesti keele tunni ning Kärt Toompuu õpetas eesti keelt ja loodusõpetust.

Kuusalu keskkool ja Kehra gümnaasium tegelesid oktoobrikuus kooli juubelite ettevalmistusega ning seekord „Tagasi kooli” projektis ei osalenud.    

Eelmine artikkelAutopõleng
Järgmine artikkelHarjumaa Sümfooniaorkestri esimene kontsert oli Arukülas