Põrgupõhja peol tähistati ämma juubelit ja müüdi sokke

1815
HELMI VAIKE VILEPILL (Juula), MATI VILEPILL (Jürka) ja ANDRES NORDEN (eelmine Jürka) süütasid lõkke.

Kehras toimus 17. Põrgupõhja päev ja linnaosa 55. sünnipäev.

Laupäeval, 2. augustil oli Kehras Põrgupõhjas kaks sünnipäeva korraga – linnaosa tähistas 55. sünnipäeva ning Põrgokõsõ näitetrupp tegi lavastuse teemal, kuidas pidada samal ajal nii ämma kui linna­osa juubelipidu.

Põrgupõhja päeva kava oli sarnane eelmiste aastatega – pidu sai avalöögi eakate õnnitlemisega, lastele oli play-box, joonistusvõistlus. Kokanduskonkursi „Sünnipäevaroog“ võitjaks kuulutati Meelika Mäeorg. Esinesid tantsutüdrukud, Päikeseratas, Kantriroosid, noored solistid ja Rosa Verde Kuusalust. Oma oskuse sai proovile panna saapaviskes, maastikumängus ja viktoriinis. Teist korda oli Põrgupõhja päeva kavas õhupallist peakatete moešõu. Osalejaid oli paarkümmend, nende seas oli nii lapsi kui täiskasvanuid. Näitetrupp Kehra Nukk mängis näidendit „Pöial-Liisi“.

Õhtul said pidulised oma rahakotte kergitada oksjonil, mille tulu läks ürituse korraldaja, MTÜ Põrguvärk toetuseks. Kõige kallimalt müüdi maha 4kilone tort, mille eest tuli ostjal välja käia 40 eurot. Kaks paari sokke leidsid omaniku 30 euroga. Veel olid oksjonil kõik kokanduskonkursi jaoks valmistatud küpsetised, särgid, õhupallist peakatted.

Põrgupõhja Juula ja Jürka tiitlid said sel aastal Helmi Vaike ja Mati  Vilepill,  kes  on  Põrgupõhja  peremehed  kuni  järgmise  aastani.

Helmi Vaike Vilepill rääkis, et see oli väga suur üllatus: „Oleme Põrgupõhjas väga kaua elanud, kuid tiitlit pole varem saanud. On väga hea meel, et korraldajad tegid sellise valiku. Võtame aastaks enda kanda kõik tiitliga kaasnevad kohustused, kuigi päris täpselt ei teagi, mis need on. Üritustel peab kohvi keetma ja linnaosal pilku peal hoidma.“

Põrgupõhja päeva nael oli ka tänavu kohaliku sõu-teatri Põrgokõsõ lavastus, mille autor oli taas Põrgupõhja päevade üks peamine korraldaja Silva Laupa. Tänavuses tükis „Ämma juubel ehk jõukus ei anna häbeneda“ peeti korraga maha kaks pidu – Põrgupõhja Jürka soovis korraldada rahvale linnaosa juubelipidu, kuid samal ajal oli ka tema ämmal juubel. Jürka    soovis    peole    kohalikke   tähti   ning   Estonia   artiste,   ämm   tellis endale muusikud otse Moskvast.