Raasiku staadionile pandi tervisespordikompleks

3555
Raasiku Valla FC mängijad tegid juba eelmisel reedel enne võidukat kodumängu uue tervisespordikompleksi vahenditel „sooja“.

Eelmisel nädalal pandi FC Joker eestvõttel Raasiku kooli staadioni vasakusse nurka seitsmest treenimisvahendist koosnev tervisespordikompleks.

Tervisespordikompleks osteti OÜlt Tiptiptap, kes tõi vahendid möödunud kolmapäeval kohale ja ka paigaldas – immutatud puitpostid betoneeriti. Kompleksi kuuluvad kõhulihaste treeningvahend, kätesurumise kangid, vedrudel poom, tasakaalurada kettidel, rippkangid, rippredel ja rööbaspuud.

Kõik kokku läks maksma 4068 eurot, sellest 3000 eurot anti jalgpalliklubile Joker Leader-pro­grammist. Omaosalusega toetas Raasiku vald.

„Keegi ei palunud mul seda projekti kirjutada, mõtlesin oma lastele. Raasiku koolil pole korralikku spordisaali, neid vahendeid saab kool kasutada kehalise kasvatuse tundides, kuid ka kõik teised saavad seal näiteks kõhulihaste harjutusi teha,“ rääkis projekti autor Maarja Sikut.

Ta ütles, et on OÜga Tiptiptap teinud ka varem koostööd, sealt on ostetud vahendeid Raasiku mänguväljakule, mille arendamisega tegeleb Raasiku Kodukandi Selts: „Mullu ostis Anija vald samasugused spordikompleksid Kehra ja Alavere mänguväljakule.“

FC Joker esindaja Jaan Jalase sõnul püüab klubi haarata kinni kõigist võimalustest taotleda raha staadioni ja selle ümbruse arendamiseks – et tulevikus, kui Raasiku kool renoveeritakse, oleks staadioniala juba valmis.

„Maarja ja Martti Sikut on väga tublid lapsevanemad ning jalgpalliklubi palju aidanud. Nende pojad on meie kasvandikud, vanim mängib nüüd juba Flora-süsteemis. Teeme koostööd ka edaspidi,“ lausus ta.

Eelmisel aastal sai staadion PRIA abiga valgustuse ja tribüünid, tänavu juulis pani klubi sinna üles varumängijate pingid. Järgmisena on kavas taotleda raha staadionile soojaku püstitamiseks, et treenijail oleks koht, kus riideid vahetada ja hoida ning kus saaks hoida meeskonna inventari.

„Võistluste ajal vahetavad sportlased riideid ikka koolimajas, kuid soojakus saaksid trennitegijad talvel ja vihmaste ilmadega riietuda ja riideid hoida. Soojaku teine ruum oleks mõeldud pallide, lippude, vestide ja muu jaoks. Praegune inventariruum on kuuris, kuid see on vana ja väike,“ jutustas Jaan Jalas.

Ta lisas, et ka klubile oleks hädasti vaja ühte rahasüsti, et osta dressid ja treeningriided: „Otsime toetajaid ikka peamiselt kodukandist, vastu oleme pakkunud võimalust reklaamida end meie dressidel-särkidel, bänneritel ja kuulutustel. Mõni ettevõte on öelnud, et ei vaja reklaami, neil läheb niigi hästi. Ehk siiski on neid, kes tahavad niiöelda oma asja toetada. Oleks vaja kokku saada umbes 2000 eurot, selle eest saaksime uued dressid ja trennivarustuse.“

Eelmine artikkelPõrgupõhja peol tähistati ämma juubelit ja müüdi sokke
Järgmine artikkelPRIIT TAMMERAID lahkub Raasiku vallavolikogust