Pillapalu metsast leiti katkiseid mänguasju

1134

Metsast leitud prahikast.
Anija vallavalitsus algatas väärteomenetluse Pillapalu lähedale metsa viidud mänguasjakastide kohta.

Vallavalitsusse pöördus Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse tegevjuht Sven Luks, kes teatas, et Pillapalu küla metsadesse on maha pandud mitu kastitäit vanu mänguasju.

„Mina neid ei leidnud, kas­tid vedelesid seal juba mõnda aega, ka RMK oli juba varem teadlik,“ ütles Sven Luks Sõnumitoojale.

Prahihunnikud asusid Venemäe teeotsast umbes paarsada meetrit eemal: „Kuna laupäeval oli meil jooksumaraton ning praht oli kohe raja kõrval, muutusime aktiivsemaks ning andsin vallavalitsusse leiust teada.“

Anija valla keskkonnaspetsialist Helle Palm ning väärteomenetleja Sergei Dõmša käisid kohapeal asja uurimas. Kokku oli metsa alla laiali loobitud kolm pappkastitäit katkiseid lelusid. Vallaametnikud lükkasid prügi veidi koomale. Nad leidsid kastidest kirju, millest ilmnes, et tegemist on ühte Tallinna kauplusesse tagasi viidud praaktoodetega. Paberites oli kirjas ka firma nimi, kuhu mänguasjad tagasi viidi. Sergei Dõmša algatas leiu kohta väärteomenetluse ning hakkab asja uurima, kas kastid võis metsa sokutada kauplus, maaletooja või keegi kolmas.

Eelmisel nädalal koristasid RMK töötajad metsaaluse ära.

Sergei Dõmša ja Helle Palm avaldasid kahetsust, et on veel inimesi, kes metsaaluseid reostavad. Väärteomenetleja selgitas, et kohaliku omavalitsuse jäätmehoolduseeskirja nõuete rikkumise eest karistatakse rikkujat kuni 200 trahviühiku suuruse trahviga ning kui sama teo on toime pannud juriidiline isik, on trahvi suurus kuni 30 000 krooni.

Eelmine artikkelSissetung kauplusesse
Järgmine artikkelPikva mõisa omanik on üks muinsuskaitsetalgute algatajaid