Pikavere ja Harmi õpilastel oli ühine koolipäev

863

Sõbrapäeval, 14. veebruaril viisid Pikavere ja Harmi koolid Pikaveres läbi ühise õppepäeva.

Harmi põhikool asub Kõue vallas. Nagu ka Raasiku valla Pikavere lasteaed-algkool, on see vanas mõisamajas, samuti 6klassiline, õpilasi alla 30. Harmi koolis töötab õpetajana ka Pikavere lasteaiarühma õpetaja Kaie Tomingas-Oras.

Pikavere kooli direktor Maiu Plumer rääkis, et koosõppimise idee tuli kahe kooli 5.-6. liitklasside plaanist korraldada ühine klassiõhtu: „Arutasime, miks teha ühisüritus kahele klassile, kui on võimalik kaasata mõlemad koolid. Tuli mõte proovida koolipäeva liit­klassideta.“

Ühine koolipäev toimus sõbrapäeval. Pikaveres oli sel päeval 60 õpilast. Liitklasse ei olnud, kahe kooli õpilastest jagus eraldi klassideks. Kõige suurem oli kolmas klass, kus sel päeval õppis 13 last. Õpetasid nii Pikavere kui Harmi õpetajad.

Läbi viidi neli tundi – eesti keel, matemaatika, kunstiõpetus ja muusika. Emakeeletundides loeti luuletusi sõpradest ning kirjutati need suurtele paberitele, mis pandi pärast tunde üles saali. Kunstitundides valmistati sõbrapäevakaarte ning kõik lapsed jäädvustasid valgele linale akrüülvärviga oma käejälje. Neile kirjutati juurde laste nimed ning lina pandi samuti saali üles. Muusikatundides õpiti laule sõprusest ning matemaatikatundides viidi läbi viktoriine.

„Eesmärk oli tundides teha palju rühmatööd, et liita õpilasi ja pakkuda neile ka uues keskkonnas õppimise kogemust,“ selgitas Pikavere kooli­juht.

Pärast ühist viktoriini ning peolauas istumist oli kahe kooli õpilaste kontsert, kus esitati samal päeval muusikatundides õpitud laule. Esimest korda esines Pikavere kooli bänd, keda juhendab Kalmer Neidla, ning tüdrukute sõutantsurühm, kelle juhendaja on vilistlane Marianne Loik.

Kevadel toimub kahe kooli ühine õppepäev Harmi koolis.

Eelmine artikkelSisse murdmine Loksal
Järgmine artikkelMAI ERBELE anti üle Raasiku valla aukodaniku tunnistus