Kultuurikeskuse uus juht RUTH LILLE kolis Kehrasse

2929

Anija valla kultuurikeskuse uus juhataja on tööl esmaspäevast, 6. veebruarist.


RUTH LILLE on kultuuritööd tei­nud 30 aastat.

Anija valla kultuurikeskuse juhataja, 52aastane Ruth Lille on pärit Tallinnast, kuid elanud-töötanud suure osa elust Hiiumaal. Ta on lõpetanud Tallinna 1. keskkooli, tantsujuhi diplomi sai Viljandi kultuurikoolist.

„Pärast lõpetamist 1981. aastal taheti mind suunata tööle Tallinna linnahalli, kuid nõudsin Hiiumaale. Mu pinginaabri vanaema elas seal ning olin kooliajal saarel palju käinud, seal olid sõbrad. Ka kultuurikooli praktikad olin teinud Hiiumaal,“ rääkis ta.

Ruth Lille läks Suuremõisa lossis asuva kultuurimaja juhatajaks. Samas lossis asusid kool, raamatukogu, Putkaste sovhoostehnikum. Kultuurimaja korraldas koolilastele tantsu- ja näiteringe, tehnikumiõpilastele diskosid, külarahvale tantsuõhtuid.

„Peod olid rahvast täis. Hiiumaa on selles mõttes suletud ühiskond – kui üks koht on kuum, tullakse sinna kokku kogu saarelt. Siis oli selline koht Suuremõisa,“ kirjeldab ta.

Hiiumaal elas ja töötas Ruth Lille 30 aastat, neist 25 aastat rahvamajas, siis oli mõne aasta koolis huvijuht ning tehnikumi täiendkoolituse osakonna juhataja. Pärast abikaasa surma 2010. aastal kolis ta uuesti Tallinnasse lapsepõlvekorterisse ning tegi enne Anija valda tööle tulemist kahes ettevõttes müügitööd.

„Minu jaoks oli see igav, ei esitanud väljakutseid, ma ei ole paigalistuja, seetõttu otsisin muud tööd,“ sõnas ta.

Töövestlusel Anija vallamajas küsis vallavanem Tiit Tammaru Ruth Lillelt, kuidas ta kujutab end ette iga päev Tallinnast Kehrasse tööle sõitmas. Ruth Lille vastas, et poolteist aastat tagasi kolis Hiiumaalt Tallinnasse ja pole võimatu ka Kehrasse kolimine.

Mõni päev enne kultuurikeskuse juhina tööle asumist kolis Ruth Lille vallavalitsuselt saadud ametikorterisse Kehras: „Kultuuritöötaja tööpäev ei kesta kella kaheksast viieni, kultuuritööd ei saa teha kaugelt, peab elama nende inimeste keskel, kelle jaoks töötad.“

Ruth Lille lisas, et juhataja nimetusest hoolimata ei ole ta ametnik ega kamandaja, vaid tahab ise olla reaalse töö juures.

Esimese mulje põhjal Kehra piirkonna kultuuritegevusest arvab ta, et talvel tegevust jätkub, kuid suved on tühjad: „Hiiumaal ei olnud suvel ühtki vaba nädalavahetust. Siin on ilus jõekäär, tuleb seda kasutada. Mõned mõtted mul on, kuid need tahavad veel settimist. Teeme ideede postkasti, kuhu saavad kõik oma mõtted ja ettepanekud kirja panna. Loodan, et mul tuleb ka Anija valla asutuste ja MTÜdega hea koostöö.“