Pastor INDREK LUIDE toob muusika Kehra kogudusse

2231

Õpetaja soovib koguduse tegevust aktiviseerida.
IN
DREK LUIDE on Kehra koguduse pastor selle aasta algusest.

Tallinnas elav vaimulik Indrek Luide on Kehra kogudusega olnud seotud 1997. aastast, kui tegevust alustas misjonikool, ta oli üks organisaatoritest.  Käesoleva aasta algusest Kehra koguduse õpetajana töötav mees soovib muuta koguduse liikmeid aktiivsemaks ja tuua tagasi tegevusi, mis viimastel aastatel vajusid unarusse.

Indrek Luide: „Eelmine õpetaja Eenok Palm kutsuti Haapsallu ja tema kohta pakuti mulle. Nüüd olen vaimulik kahes koguduses, lisaks Kehrale ka Tallinna vabakoguduses Elav Kivi. Hakkasin Kehra koguduses tegema kord kuus koguduse tundi, juhatusega kohtume peaaegu iga nädal, plaan on alustada perekooli ja muusikategevusega.“

Pastor ütleb, et muusika on saatnud teda kogu elu, seetõttu on huvi tuua muusika ka Kehra kogudusse, kus on palju häid lauljaid: „Miks mitte see traditsioon taaselustada? Meie liige on õpetaja Heli Karu, kes praegu juhib muusikatoimkonda. Kunagi käis Kehra koguduses koos puhkpilliorkester, ka sellega võiks uuesti alustada.“

Indrek Luide on sündinud Tallinnas, lapsepõlve veetis Pärnus. Ta vanemad olid kristlased ja andsid oma väärtused edasi lastele. Pärnust suundus õppima Tallinna Polütehnikumi, kus omandas elektriku elukutse. Sel alal töötas ta 22 aastat, usuasjadega tegeledes elektrikutöö kõrvalt.

„Kogu aja olen olnud koguduse liige, sel kevadel lõpetasin Tartus kõrgema usuteadusliku seminari. 1989. aastal kutsuti mind Raplasse pastoriks. Rapla elektrivõrk vajas samal ajal operatiivtalituse juhatajat, kolisime perega sinna. Kui töökoormus muutus suureks, tuli teha valik. Ei kahelnud hetkegi, et jään kiriku juurde ega ole oma otsust seni kahetsenud. Vaimulikud ei suple kullas, aga töö inimestega annab midagi, mis on rahast palju tähtsam. Kui näed, et sinu töö tulemusena inimese elu tõepoolest muutub paremuse suunas, olgu see mõnest sõltuvusest vabanemine või lihtsalt lootuse andmine, siis seda tunnet pole võimalik rahas mõõta,“ jutustab Indrek Luide.

Kehra koguduse pastoril on neli tütart ja kaks poega. Mõne aja eest sai ta esmakordselt vanaisaks. Ka lapsed on võtnud omaks kristlikud väärtused, üks poegadest õpib samuti usuteaduste seminaris. Kogu pere tegeleb muusikaga. Perepea mängib tšellot, abikaasa Marju Luide ja kõik lapsed mängivad samuti mõnd instrumenti. Pereorkester on käinud esinemas välismaal. 15 aasta eest rajasid nad gospelkoori Living Stone, mida praegu juhib üks tütardest.

Kuna kaks last elavad veel kodus, ei ole Kehrasse kolimine pere tõttu praegu võimalik. Tallinnast Kehrasse sõitmist peab Indrek Luide mõnes mõttes isegi heaks, sest sellisel juhul jääb osa ülesandeid, millega varem tegeles õpetaja üksi, nüüd koguduse liikmete endi kanda ja see suurendab vastutust ning isetegevust.

„Igal liikmel on mõni talent, mida ta saab koguduses rakendada ja sellega tegevusse panustada,“ lausub ta.
Kokku on Kehra koguduses praegu liikmeid 76. Indrek Luide hindab seda keskmise suurusega koguduseks ning tunneb rõõmu, et paljud pikaajalised liikmed löövad praegugi tegevuses kaasa. Ta näeb koguduserahva tegevuses uut indu ja värskust.

„Pühapäevakooli hakkas vedama Inna Kannike. Alustasid  3 rühma – eelkooliealiste laste, tüdrukute ja poiste grupp, kuhu ootame kõiki soovijaid. Kooli raames on kavas  isade-poegade ja emade-tütarde väljasõit. Kord varem on sellist asja tehtud, aga see oli ammu. Peresidemete ja kontaktide loomiseks on need vajalikud. Meil toimuvad külalisõhtud, kuhu püüame kutsuda huvitavaid esinejaid. Oluline on sotsiaaltöö, mida teeme koostöös vallaga. Koguduse juures tegutsev humanitaarpood, mis praegu on avatud ainult esmaspäeva hommikuti, tuleks tööle panna ka teistel aegadel ,“ räägib pastor.

Mis puudutab religiooni, siis Indrek Luide sõnul on inimesed hakanud selle vastu jälle üha rohkem huvi tundma. Näitab ju statistikagi, et enamik eestimaalasi usub millessegi.

„Vahepeal tekkinud suur mammonakultus on jätnud paljude hinge tühja koha ning püütakse midagi leida,“ sõnas ta.

Eelmine artikkelValkla kodu klientuur ohustab küla turvalisust
Järgmine artikkelLäheme kõik valima