Valkla esindus ja vallavanem kohtusid hooldekodu küsimuses ministriga

1397

Teisipäeval, 1. oktoobril Valkla Kodus toimunud rahvakoosolek kujunes emotsionaalseks.

Valkla Kodu kutsus ümbruskonna elanikud ja Kuusalu vallavalitsuse esindajad eelmise nädala teisipäeval ümarlauda, et selgitada kavandatavat kliendiprofiili muutust. Seda ajendasid kohalike elanike kirjad nõudega tagada turvalisus, kuna uued kliendid on osutunud ohtlikeks.

Rahvast kogunes saalitäis, nii Valklast kui ka naaberküladest. Kohal olid sotsiaalministeeriumi ja Valkla Kodu omaniku ASi Hoolekandeteenused esindajad.

Valkla Kodu juhataja Toomas Merilai selgitas, miks tahetakse seniseid kliente viia mujale peremajadesse ja  tuua Valklasse kohtumäärusega teenusele suunatud psüühiliste erivajadustega inimesed. Valkla hooldekodu asub hõreasustusalal, territoorium on piiratud, ruumilahendus on sobiv, Tallinn on lähedal, teenust saab ümber korraldada, põhjendas ta.

Valkla elanik Katrin Mänd rääkis, et rahvas soovis vastuseid oma küsimustele:  „Protesti oli palju, trambiti jalgadega ega kuulatud, kui tutvustati statistikat. Teadvustasime probleemi, lubadusteni ei jõutud.“

Teisipäeva, 8. oktoobri hommikul käisid Valkla küla esindus ja Kuusalu vallavanem sotsiaalministri jutul.

Katrin Mänd: „Meil õnnestus kohtumine välja võidelda ning see oli edukas. Minister Taavi Rõivas ja ASi Hoolekandeteenused juht Maarja Mändmaa teatasid, et meie probleemiga tegeletakse võimalikult kiiresti. Kuu aja pärast, 7. novembril tulevad ministeeriumi ja Hoolekandeteenuste esindajad Kuusalu vallamajja ning teevad ülevaate, mida on kogukonna turvalisuse jaoks ära tehtud. Juba ehitatakse Valkla Kodus osakondi ümber turvalisemaks.“

Ta lisas, et kohtumisel sai ka selgemaks, kuidas praegune olukord Valkla hooldekodus tekkis. Kui sinna suunatakse teenusele kohtumäärusega, ei ole seni kaasnenud infot, kas tegu on kriminaalkorras karistatuga. Et teenusele on teiste seas ka valed kliendid, ilmnes siis, kui ka hooldekodus tekkisid turvalisusega probleemid. Ministeerium teeb nüüd kohtutele taotluse, et kurjategijad suunataks õigele teenusele ehk sundravile. Edaspidi läheb ka sundravi valdkond sotsiaalministeeriumi haldusalasse ning infoliikumine muutub.

Eelmine artikkelValkla kodu klientuur ohustab küla turvalisust
Järgmine artikkelLäheme kõik valima