Pangateenuste hindu tasub võrrelda

1709

katrin
KATRIN TALIHÄRM, Pangaliidu tegevdirektor

Milline pank on just minule kõige sobivam? Kus saan soodsamalt endale vajalikud teenused ja kus makstakse parimat intressi? Finantsinspektsioon ja pangad lõid koostöös tarbijaveebis minuraha.ee uue rubriigi, kus saab võrrelda kümne Eestis tegutseva panga teenustasusid ja tingimusi.

Kuigi pankade arv ei ole Eestis väga suur, on siiski tükk tööd, et kõik vajalikud hinnakirjad omavahel võrdlemiseks üles otsida. Minuraha.ee veebiplatvormis on pangateenuste hinnad pankade kaupa välja toodud ja see teeb hindade kõrvutamise klientidele mugavamaks. Näiteks, kui kliendile on oluline pankadevaheliste maksete teostamine pangakontoris, siis saab ta kiirelt teada, et teenuse hind jääb pankades 0,77 ja 1,92 euro vahele ning näeb ära, milline pank teenust soodsaimalt pakub.

Kokku saab võrrelda enam kui 50 enamlevinud pangateenust. Ülevaate saamise lihtsustamiseks on kontoga seotud teenused rühmitatud: konto avamine ja kasutamine – näiteks konto hooldustasu, kontojäägilt makstav intress, konto väljavõtte saamine pangakontoris; maksed – nii siseriiklikud kui eurodes tehtavad maksed EL piires; nii internetis, pangaautomaadis kui pangakontoris; sularahatehingud ja deebetkaart – näiteks sularaha väljavõtmine sularahaautomaadist ja pangakontoris; seda nii Eestis kui välismaal; teenused mündilugemismasinas; kaartide väljastamis- ja hooldustasud jne.

Täna pakub enamik pankasid ka erinevate teenuste sooduspakette. Niisuguste pakettide lähtealused, isikute ring, kellele need on mõeldud ja mis teenuseid sisaldavad on pankade lõikes erinevad.

Selleks, et saada aga esialgne ülevaade pankade poolt pakutavatest pakettidest on tabelisse lisatud ka vastav pakettide alajaotus koos lühi­iseloomustusega. Eraldi on välja toodud noortele ja seenioridele mõeldud sooduspaketid. Juurde lisatud ka panga veebiaadress, kus leiab juba täpsemalt  teavet.

Samuti on tarbijaveebist minuraha.ee võimalik lugeda lähemalt konkreetsete pangateenuste kohta (näiteks otse- ja püsikorraldused, välismaksed, pangakaardid) ja leida sõnaraamatu abil keerulisemate terminite selgitusi.

Võrdlustabelid pandi kokku Pangaliidu, pankade ja finantsinspektsiooni ühistööna, tegemist on vabatahtlikkusel põhineva projektiga kuhu on kaasatud kõik Pangaliidu liikmespangad, kes pakuvad era­isikutele arvelduskonto teenust. Võrdlustabelite andmed sisestavad pangad ise ning nemad vastutavad andmete korrektsuse ja ajakohasuse eest. Näiteks kui 1.oktoobrist peaksid mõnes pangas muutuma vastavad hinnakirjad, siis samal päeval peavad uued hinnad olema kättesaadavad ka võrdlustabelis.

Teenustasude võrdlustabel asub aadressil http://minuraha.ee/teenustasude_vordlus.

Eelmine artikkelArukülas löödi naist
Järgmine artikkelTänu KIKi toele saab nüüd Kiiu jäätmejaama anda ehitusprahti