Päästekomandode õppus – kuivatipõleng Alaveres

1757
Õppusel „kustutati“ Alavere kuivatit korraga kuue veejoaga.

Laupäeval, 21. mail oli Alaveres Alvar MÜ territooriumil päästetöötajate õppus „Kuivati põleng“.

Õppuse stsenaariumi järgi oli erimeelsuste tõttu lahkunud endine töötaja pannud põlema kuivati, üks töötaja jäänud sellesse lõksu. Samal territooriumil asuvad kaks 20tonnist põlevkiviõlimahutit, 18 000 liitrit maagaasi ja suur kogus hakkepuitu. Kohale sõitnud päästjate ülesanne oli tuua „põlevast hoonest“ välja inimene, hoida ära tulelevik kütuse- ja gaasimahutiteni ning kustutada tulekahju.
Õppuse üks juht, Kehra päästekomando meeskonnavanem Hannes Kukke sõnas, et iga komando peab enda väljasõidupiirkonnas olevatele vabatahtlikele komandodele kord aastas korraldama õppuse, harjutatakse päästetöödel vajalikke oskusi.
„Selle õppuse eesmärk oli arendada koostööd komandode vahel, harjutada päästetööde juhtimist ja taktikat, vesivarustuse toimimist veevaeses piirkonnas, ohutuid töövõtteid inimeste päästmisel ja tulekahju kustutamisel ning anda vabatahtlikele kogemus ja näidata, mida ootame neilt reaalsete sündmuste korral,“ rääkis ta.
Alavere õppust korraldas Kehra meeskonnavanem koos Ida-Harju vanemoperatiivkorrapidaja Ramon Ruotsiga, kes on suurematel sündmustel päästetööde juht. Osalesid Kehra, Kose ja Assaku komando põhiautod kutseliste päästjatega ning Raasiku, Urvaste, Habaja ja Aegviidu vabatahtlikud paakautode või tavaliste tulekustutusmasinatega. Kokku osales päästetöödel 12 kutselist ja 10 vabatahtlikku.
Alavere kuivati ümbrus valiti õppuse toimumiskohaks kui keeruline objekti, mille lähedal on kütusemahutid: „Tegu on veevaese piirkonnaga, pole nii, et sõidad autoga hüdrandi peale ja võtad vett. Seal tuleb vedada pikemaid voolikuliine, korraldada veevedu.“
Õppuse alguses tegi kohapeal olnud Alvari töötaja häirekeskusesse kõne ning andis esimesena sündmuskohale jõudnud põhiauto meeskonnale toimunu kohta infot. Esimesena oli umbes 10 minutiga kohal Kehra komando auto, seejärel Kose ja teised.
„Sündmustel juhib päästetöid juhib esimesena kohale jõudnud põhiauto meeskonnavanem, tema tegeleb tulekahju kustutamise juhtimisega. Teisena kohale jõudnud põhiauto meeskonnavanem on tagala juht, tema tegeleb vesivarustusega,“ selgitas Hannes Kukke.
Õppusel imiteeriti tossu ja suitsu, „tulekahju“ kustutamiseks töötasid kokku 6 veejuga.
„Õppus läks hästi – kannatanu toodi põlevast hoonest välja, põlevkivimahutid said jahutatud ega läinud põlema, tulekahju sai kustutatud. Pärast rääkisime läbi, mis probleemid ja vead olid nii kutselistel kui vabatahtlikel päästjatel. Suuri eksimusi ei olnud, ses mõttes läks kõik hästi,“ ütles Hannes Kukke.
Õppus kestis kaks tundi, kohal oli ka politsei, kes reguleeris liiklust. Kohalikke elanikke oli õppustest varem teavitatud.

Eelmine artikkelRaasiku kooli olümpiamängud võitis Kanada
Järgmine artikkelPõlvkondade pidu muudab Arukülas liiklust