Õpilasmalevlased tegid Arukülas ja Raasikul heakorratöid

77
Raasiku õpilasmaleva rühm Aruküla rahvamaja ees. Taga paremal rühmajuhid EDUARDO TORRES ja ELIS RINGMÄE.

Rühmajuhid olid noorsootöötaja ELIS RINGMÄE ja vabatahtik Hispaaniast EDUARDO TORRES.

Raasiku õpilasmaleva rühmajuhi ameti kaks nädalat panid punkti Hispaaniast tulnud vabatahtliku Eduardo Torrese ligi aasta kestnud töötamisele Eestis. Ta tegutses Raasiku vallas mitmes kohas – Aruküla noortekeskuses ja lasteaias, Raasiku koolis ning Aruküla waldorfkoolis, kus õpetas hispaania keelt.

Õpilasmaleva rühma juhendas Eduardo Torres koos Aruküla noortekeskuse noorsootöötaja Elis Ringmäega.

Raasiku õpilasmaleva rühm töötas vallas kaks nädalat – 3.-14. juulini. Rühmas olid 20 noort vanuses 13-16 aastat. Peale Aruküla ja Raasiku noorte oli rühmaliikmeid ka Kulli, Pikavere, Peningi, Kurgla ja Igavere külast.

Peamiselt tehti heakorratöid. Arukülas korrastati raamatukogu, rahvamaja ja staadioni ümbrust – rohiti, korjati prügi, pesti raamatukogu ja rahvamaja aknaid, raamatukogus puhastati riiuleid. Koristustöid tehti ka Krylvi kohviku juures ning korda tehti Tallinna maantee ääred. Kolm noort paigutasid ja sorteerisid Aruküla Coopis kaupu ning koristasid. Raasikul koristasid malevanoored rahvamaja, küüditatute mälestusmärgi ja raudteejaama ala, värvisid pinke.

Tööandjad olid Raasiku vald, IffCatering OÜ ja Aruküla Coop.

Päevas töötasid noored neli tundi, lõunat pakkus IffCatering, järgnesid ühised ettevõtmised. Töötasu oli 4.30 eurot tunni eest. Aruküla noortekeskus sai õpilasmalev rühma jaoks 1200 eurot toetust haridus- ja noorsooametilt, enamik sellest kulus toitlustamisele ning sõidukuludele. Raasikule ja ka Tallinnasse sõideti elektrirongiga.
Rühmajuht Elis Ringmäe kirjeldas, et rühma vaba aja tegevused olid seotud meeskonnatööga – mängiti meeskonnamänge, harjutati koostegevust, olid pallimängud, digipädevuse koolitus, Tallinnas käidi Karjäärikeskuses ja bowlingut mängimas. Möödunud reedel oli maleva lõpetamine, siis söödi noortekeskuses ühiselt jäätis, tehti üksteisele tänukaarte, mängiti mänge.

EDUARDO TORRES: „Eestis süüakse liiga palju suppi.“

 

Raasiku õpilasmaleva rühma logo kujundas rühmajuht Eduardo Torres.

Eduardo Torres on 23aastane, pärit Hispaania Huesca provintist. Eestisse tuli vabatahtlikuks seetõttu, et valikut hakkas tegema mullu augustis, kui Hispaanias oli sooja 42 kraadi ning otsis jahedamat kohta.

Elis Ringmäe: „Tema valis Eesti ja meie valisime tema samuti. Eduardo kandideeris veel teistesse riikidesse, me reageerisime esimesena. Ta valis Raasiku valla, sest siin oli kõige huvitavam ja mitmekülgsem projekt, sai töötada nii lasteaias, koolides kui ka noortekeskuses.“

Hispaania vabatahtlik elas Tallinnas, viiel päeval nädalas sõitis rongiga olenevalt töögraafikust Arukülla või Raasikule.

Eduardo Torres kommenteeris, et inimesed on teda Eestis üllatavalt soojalt vastu võtnud, kuid suvi meeldib siin rohkem kui külm talv: „Söök on Hispaaniast erinev, siin süüakse liiga palju suppi. Ka eesti keelt on raske omandada ning inglise keeles oli keeruline suhelda õpetajate ja muude töötajatega, sest paljud ei julgenud inglise keeles kõneleda. Lapsed on julgemad, seetõttu on nendega mugavam suhelda.“

Ta rääkis, et kõige põnevamad olid tema jaoks suuremad üritused, nagu hiljutine laulu- ja tantsupidu. Tore oli ka Aruküla jaanituli, kus hüppas üle lõkke.

Nüüd on tema vabahatlikuna töötamise aeg Eestis läbi, juuli lõpus sõidab Hispaaniasse tagasi.

„Mida edasi teen, seda veel ei tea. Ja võib-olla tulen veel Eestisse tagasi,“ nentis ta.

Eelmine artikkelKiius valmivad jäätised lastele ja täiskasvanutele
Järgmine artikkelAvatud talud panid rahva liikuma