Kiius valmivad jäätised lastele ja täiskasvanutele

110
Avatud talude päeval oli Kiiu Mõisakoja taga platsil Airhopsti lasteala. Pildil õpetavad AIRI ARIK ja ta sõbranna Kadri lastele, kuidas koduste vahenditega teha head mullivedelikku ja koduseid mullivardaid. Foto Alice Lipp-Paju

AIRI ARIK alustas Kuusalu vallas Airhopsti lasteüritustega, tänavu veebruaris avas koos perega Kiiu Mõisakojas jäätisetoa.

„Avatud talude päevad andsid uskumatult positiivse kogemuse, saime palju tagasisidet me jäätiste kohta, jagati kontakte ja anti palju kasulikku turunduslikku infot. Inimesed on väga toetavad, uuriti, kuidas tegutseme ja kus saab jäätist osta, mis on meie tulevikuplaanid. Uskumatult ägedad kaks päeva olid, külalisi käis kokku üle tuhande,“ ütles Airhopsti lasteürituste ja Prohippieted jäätisefirma eestvedaja Airi Arik Kiiu Mõisakojas ja ümbruses korraldatud avatud talude päevade kohta.

Airhopsti õhkbatuut, mullimasin, noolejalka ning muud mängu- ja meisterdamiskohad olid üles seatud Kiiu Mõisakoja aia ja Kiiu kõrtsi vahelisele rohuplatsile.

Mõisakoja kahekorruselises hoone ehk endise Makarovite maja garaažis oli avatud jäätisetuba, kus sai osta täiskasvanutele valmistatud alkoholiga jäätiseid ja ka lastele tehtud jäätist. Lastejäätis sai Airi Ariku sõnul laupäeva pärastlõunaks otsa, sest ei osatud nii suurt huvi ette näha.

Pühapäevase kuuma ilmaga oli rohkelt rahvast ka mõisakoja vanasse võlvidega keldrisse tehtud veinibaaris ning selleks puhuks korda tehtud ja kohvikuna avatud Kiiu tornis. Tõnis Peensalu köögi söögikoht oli tehtud mõisa endisesse aidahoonesse.

Lennundus ja jäätised

AIRI ARIK Makaraovite endisesse garaaži tehtud jäätisetoas.

Airi Arik ja Imre Arik kolisid Kuusalu valda Sõitme külasse 11 aastat tagasi, kui ostsid remonti vajanud Pihlaka talu. Mõlemad töötasid lennunduse valdkonnas, Airi Arik oli stjuardess ning hiljem transpordi­ametis lennunduslubade vaneminspektor. Airhopsti lastepidude korraldamine oli lisategevus, mis kasvas välja sellest ajast, kui pere hakkas oma lastele sünnipäevi korraldama.

„Kui tuli koroona, pandi lennundus teadmata ajaks pausile. Elu jäi seisma, aga avas meile uue ukse. Alustasime oma varasemate ideede elluviimisega, mis seniajani olid ajapuudusel vaid mõttes mõlkunud. Kõigepealt hakkasin Airhopsti nime all rentima erinevaid tooteid koduaia pidudeks ning peagi tekitasime sõbranna Karinaga lisaks peojuhiteenuse, kus teeme lastega mänge, võistlusi, töötubasid. Järgmisena asusime välja töötama täiskasvanutele mõeldud kokteilijäätiseid, mis sisaldavad alkoholi. Katsetasime, testisime, et jäätisesse ei tekiks kristalle ning oleks kreemine. Toodete üldnimeks panime Prohippieted, mis tõlkes tähendab veidi keelatud, kuid positiivselt hipilikku eluviisi,“ kirjeldas Airi Arik.

Praeguseks on tootmises 6 sorti alkojäätist: kirsi-munalikööri-, pinacolada-, amaretto-, kohvi- ja piparmündimaitseline ning limoncello.

Omaette keeruline oli sobiva töökoja ja müügikoha leidmine. Otsiti Loksalt ja Kuusalust, siis küsiti nõu vallamajast ja sealt pakuti, et võiks uurida Nordic-Houses KT omanikult Argo Saulilt, kas Kiiu Mõisakojas oleks ruumi. Tühjalt seisnud garaaž sobis hästi, tuli koristada ja remontida, soetada jäätise tootmiseks tarvilik tehnika. Jäätisetoale saadi tegevusluba ja Põhja-Eesti kohaliku toidu märgis tänavu veebruaris.

Airi Arik: „Imre töötab endiselt lennunduse valdkonnas, minu põhitegevus on Airhopsti ja jäätised. Lastejäätistest toodame rabarberi jäätist meega, kuid loodetavasti jõuab lähiajal kohale ka värske partii vaarikasiirupit ning ootame ka mustasõstra ja põldmarjasaaki. Et hoida hipilikku ühtset joont, nimetasime lastetoodangu MiniHipiks. Siirupid tulevad Saaremaalt, Oti talust Leina külast. Sealne toodang on mahemärgisega, kodumaistest marjadest ja pruuni suhkruga. Selline tooraine on tervislikum, sest valget suhkrut me lastejäätistes ei kasuta.“

Eelmine artikkelMEELI KUUL jätkab Kuusalu valla arengukavaga
Järgmine artikkelÕpilasmalevlased tegid Arukülas ja Raasikul heakorratöid