Omavalitsused jagavad riigi toiduvarude konserve

2076
AGNES VALGISTE Kehra sotsiaalkeskusest ütles, et neile toodi rekkaga kaks alusetäit konserve möödunud teisipäeval.

Harjumaal jagatakse ligi 60 000 sealihakonservi.

Möödunud nädalal jõudsid Harjumaa omavalitsustesse riigi tegevusvarusse kuuluvad konservid. Euroalused konservidega viidi ka Anija, Kuusalu ja Raasiku valda ning Loksa linna. Toiduvaru konservid jagatakse puudust kannatavatele inimestele maaeluministeerium ja sotsiaalministeerium koostöökokkuleppel – madalapalgaliste toimetuleku parandamiseks.
Konservid „Sealiha omas mahlas“, kaaluga 325grammi, on valmistatud maaeluministeeriumi tellimusel 2015.-2016. aastal, olenevalt tootmisajast säilivad 2018. aasta lõpuni või 2019. aasta esimeste kuudeni.
Konserve jaotatakse kohalike omavalitsuste kaudu – pidi andma teada, kui palju konserve soovitakse. Anija vallavalitsus tellis 6000 sealihakonservi, Kuusalu vallavalitsus 4000, Raasiku vallavalitsus 3500 ja Loksa linnavalitsus 8193, Aegviidu vallavalitsus konserve ei tellinud. Harjumaalt soovis konserve 15 omavalitsust, kokku telliti ligi 60 000.
Anija valla sotsiaaltööspetsialist Marianne Leis ütles, et konservide massilist laialijagamist ei tehta, toiduabi antakse vaid neile, kel tõesti vaja. Ülejääk jäetakse alles, jagatakse edaspidi. Konserve saavad kindlasti 3 sihtgruppi: toimetulekutoetuse ja vajaduspõhise peretoetuse saajad, vähemalt 4lapselised pered. Kuna konservid on kiletatud 12 kaupa, antakse iga­ühele 12 konserviga pakk. Konservid on hoiul Kehra sotsiaalkeskuses, jagamisega hakkab tegelema sotsiaalkeskus, antakse teada, kes ja millal võivad järele tulla.
Marianne Leis: „Edasine jaotus on enamvähem vastavuses valla sotsiaaltoetuste korraga. Anname neile, kelle sissetulek jääb alla Anija valla toimetulekupiiri, see on pool alampalka ühe pereliikme kohta. Jagame ka rahvapensioni saajatele, üksikutele mittetöötavatele pensionäridele ehk neile, kel on seda tõesti vaja. Mõned on endast juba ise teada andnud.“
Kuusalu vallas antakse konservid vähekindlustatud isikutele, teatas hoolekandespetsialist Pilleriin Kurg. Konservisaajate nimekirjas on need pered ja üksikult elavad inimesed, kellele on antud toetusi või on saanud sotsiaalteenuseid. Igale pereliikmele antakse 12 konserviga kiletatud pakk, kokku jagub rohkem kui 300 inimesele.
Raasiku vallas on otsustatud teha kaks jagamist, sõnas sotsiaalosakonna juhataja Liivi Puumets. Inimese kohta antakse esialgu 5 konservi, nimekirjas on umbes 200 konservisaajat. Teine jagamine on plaanis teha veebruaris.
Loksa linn sai kõige suurema konservikoguse. Abilinnapea Hilleri Treisalt teatas, et esmaspäeval arutas volikogu sotsiaalkomisjon konservide jaotamise korda. Jagama hakatakse pärast seda, kui linnavalitsus on korra kinnitanud.

Eelmine artikkelKuusalu poisid osalevad saalihoki Eesti MV-l
Järgmine artikkelRaasiku valla talihooldustöödest parklates ja platsidel