Ole inimene, vastuta oma lemmiklooma eest!

734

Kass toob ilmale kaks-kolm korda aastas 4-5 kassipoega, keda sageli kellelegi vaja pole. Enamasti lähevad nad „merekooli“. Kassi jaoks tähendab see pidevat koormust tiinuse näol, mis tihti lõpeb piimanäärmepõletikuga. Ta ei ole sugugi õnnelik kass, vaid näeb viieaastasena välja nagu vana loom ja ka hiirepüüdjana pole tast enam asja. Perenaine ütleb, et eks vanus teeb juba liiga. Tegelikult pole ju viie aastane kass sugugi vana. Tal oleks veel aega 10-15 aastat muretult elada, kui seda pidevat poegimist poleks. Lisaks on „merekooli“ saatmine kriminaalkorras karistatav olenemata sellest, kas uputatakse vastsündinud või nädalavanuseid kassipoegi.

Selleks, et eelpool kirjeldatud olukordi vältida, korraldab Eesti Loomakaitse Selts koostöös Royal Caniniga ka sel kevadel kampaania, mille raames on võimalik oma lemmikloomi steriliseerida/kastreerida.

Kampaaniast võtavad osa mitmed kliinikud üle Eesti. Kampaania peamine rõhk on kutsuda loomaomanikke steriliseerima/kastreerima oma kasse, kuid sel korral võimaldavad mõned kliinikud ka koerte steriliseerimist/kastreerimist.

Kampaanias osalemiseks tutvu tingimustega ja registreeru lehel www.loomakaitse.ee või helista loomakaitse infotelefonile 5550 5009.

Paku oma lemmikule elamisväärne elu ja ära lase tal muutuda järjekordseks sünnitusmasinaks või pooliku kõrvaga haisvaks kakluskõutsiks.

Eelmine artikkelKuulo Vahteri graafika Anija valla kultuurikeskuses
Järgmine artikkelKäivitub Kuusalu, Kiiu, Kolga alevike 5,6 miljonit eurot maksev ÜVK projekt