Eesti Rahva Muuseum ootab võistlustöid teemal „Minu auto“

624

Eesti Rahva Muuseum kutsub  osalema traditsioonilisel teatmematerjali kogumise võistlusel.  

Teemal „Minu auto“ ootame lugusid igapäevasest autokasutusest, autodega seotud uskumustest ja rituaalidest, värvikatest juhtumistest, anekdootegi.
Kui olete pikaaegne autoomanik, oleksime tänulikud mälestuste ja võrdluste eest, kuidas auto kasutus on muutunud võrreldes varasemate aastatega.
Mida sümboliseerib auto – liikumisvabadust, kiirust, kulusid? Kas auto on lihtsalt käepärane kodumasin või pigem üks pereliikmetest või hoopis uhkuseasi?

Võimalik on esitada ka vabateemalisi võistlustöid. Vabateemaliste tööde puhul on eelkõige oodatud eelmiste aastate uurimisteemad–, nagu „Rõivastus nõukogude ajal“, „Kollektsioneerimine“, „Post minu elus“, „Turism nõukogude ajal“, „Isik ja võim – kokkupuuted võimuesindajate ja ametiasutustega“, „1990­ndad aastad Eestis: suurte muutuste aeg ja argielu.“ Samuti on oodatud kodukoha või -talu kirjeldused, meenutused nõukogude ajast, eluloolised ja etnograafilised materjalid.

Rohkem infot ja teemasid pakuvad küsimuskavad veebis: www.erm.ee/kirja­saatjad. Soovi korral küsige küsimuskavu muuseumist.

Käsikirjalised tööd palume vormistada A4 -formaadis paberile. Neilt, kellel on arvuti kasutamise võimalus, eelistaksime kaastöid saada digitaalsel kujul e-kirjaga või CD-le salvestatuna. Mälestuste illustreerimiseks on oodatud nii fotod kui filmid.

Tööd palume saata kas e-postile: tiina.tael@erm.ee või aadressil Eesti Rahva Muuseum Veski 32, 51014 Tartu. Võistlustööde esitamise täht­aeg on 31. juuli 2011.

Võistlusele laekunud tööd vaatab läbi žürii, kes teeb kokkuvõtteid iga teema kohta eraldi. Paremaid töid auhinnatakse rahaliste preemiate ja muuseumi väljaannetega. Võistluse tulemused teeme teatavaks kirjasaatjate päeval septembris 2011 ning avaldame muuseumi kodulehel.

Pannes kirja oma teadmised ja kogemused, annate panuse meie kultuuripärandi säilimiseks ning uuteks näitusteks ja uurimusteks. Muuseum ootab Sinu lugu.

Lisainfo: tel 735 0420 või e-post tiina.tael@erm.ee.

Eelmine artikkelKuulo Vahteri graafika Anija valla kultuurikeskuses
Järgmine artikkelKäivitub Kuusalu, Kiiu, Kolga alevike 5,6 miljonit eurot maksev ÜVK projekt