Otsime vahetusperesid

750

Augustis avaneb külalislahketel eesti peredel suurepärane võimalus täiustada oma inglise keelt ning õppida tundma võõraid kultuure võttes oma koju aastaks elama välismaalasest vahetusõpilase.

Rahvusvaheline õpilasvahetusorganisatsioon YFU Eesti MTÜ otsib augustis Eestisse saabuvatele vahetusõpilastele peresid.

Eestisse tuleb 32 vahetus­õpilast neljateistkümnest riigist üle maailma. Eksootilisemad saabujad on Taist, Uruguayst, Mehhikost ja Uus-Meremaalt. Noored vanuses 15-19 aastat õpivad aasta aega Eesti keskkoolis, eesmärgiks saada selgeks eesti keel ja tutvuda siinse kultuuriga.

Sõbralikud vahetuspered, kes tahaksid välismaist noort oma pereliikmeks, võivad asuda kõikjal üle Eesti – linnas, alevis, külas. Pole oluline, kas perel on pakkuda noorele oma tuba või vaid diivaninurgake. Oluline on avatus ja soov kogeda midagi enne­olematut. Koolid, kus noored õppima hakkavad, valitakse vastavalt pere elupaigale või sellele, kus pere enda lapsed juba õpivad.

Kõik noored kõnelevad lisaks oma emakeelele ka inglise keelt, seega on tegu suurepärase keelepraktikavõimalusega vahetusperele. Peale selle saab uue pereliikmega koos elades ülevaate ka tema kodukultuurist ise kuhugi reisimata.

Uus inimene kodus annab võimaluse oma igapäevaelu kõrvaltvaataja pilguga näha. Senised kogemused on näidanud, et tihti õpivad pereliikmed oma tavapäraseid käitumismustreid analüüsima ja vahel muutmagi.

Praegu elab Eesti peredes 23 vahetusõpilast, kes on avatud nii ajakirjandusele kui ka vahetusprogrammist huvitatud peredele, et oma kogemusi jagada.

YFU Eesti MTÜ on noorteorganisatsioon, mis tegeleb rahvusvahelise õpilasvahetusega alates 1992. aastast. Esimene YFU maailmas asutati 1951. aastal USAs. 

YFU Eesti töötajad vastavad meeleldi kõigile lisaküsimustele.

Informatsioon tel 7305964, diina@yfu.ee, www.yfu.ee.

Eelmine artikkelRaasiku vallas muudeti üüritasusid
Järgmine artikkelKuum rannailm tekitas Valklas suure ummiku