ÖKOKRATT plaanib Kuusalu kihelkonda tutvustada lühimultikatega

984

„Pika jutu asemel Tülivere tammest võiks vaadata 1 minuti pikkust multikat, et oleks mõistetav ka neile, kes eesti keelt ei valda,“ ütleb MTÜ Ökokratt juht PRIIT ADLER.

Rohkem kui kümne aasta eest Kuusalu vallas õpilaste keskkonnateadlikkuse tõstmisega tegelema hakanud ja selles valdkonnas üle-eestiliselt tuntuks saanud MTÜ Ökokratt on koostöös MTÜga Veljo Tormise Kultuuriselts algatanud uue projekti – visualiseerida koos noortega Kuusalu kihelkonna vaatamisväärsusi.
Kahe MTÜ ühisprojekt „Kihelkonna noorte etno käsitöö ja kultuuripärandi visualiseerimise töötoad“ sai MTÜ Arenduskoja kaudu 8236 eurot Leader-toetust.
Tuleval laupäeval ja pühapäeval hakatakse Kuusalu kooli lugemissaalis multifilme tegema, õpetavad Nukufilmi Lastestuudio töötajad eesotsas Lotte-filmide looja Heiki Ernitsaga.
Ökokrati juht Priit Adler tõdeb, et ehkki projekti on reklaamitud Kuusalu keskkooli kodulehel ja Facebookis, räägitud piirkonna teiste koolide huvijuhtide ja noortekeskuse noorsootöötajatega, on esialgu töötubadesse registreerinud kümmekond noort Kuusalu koolist. Kuid osalejaid võiks olla ka täiskasvanute hulgast.
„Huvi on tundud noored alates esimesest klassist kuni abiturientideni. Oluline on hea idee ja soov see ellu viia. Plaan on teha kuni ühe minuti pikkuseid multikaid Kuusalu kihelkonna pärandkultuuriobjektide, ka muistendite ja legendide kohta. See on uus võimalus kodukoha ajalugu jäädvustada ja esitleda. Multifilmide esitlemine, ka käsitööoskuste harjutamine on kavas augustis, Kuusalus toimuvate lauritsapäevapidustuste raames,“ räägib Priit Adler.
Ta lisab, et nädalavahetusel hakatakse juba koos professionaalsete juhendajatega multifilmi valmistama, eelnevalt oleks vaja stsenaarium välja mõelda ja esimesed mõtted paberile kirja panna. Registreerunutega võetakse ühendust ja antakse nõu. Mida varem end kirja panna, seda rohkem jääb aega stsenaariumi kokkupanekuks.
Priit Adler: „Kuusalu valla tulevik on turism. Kuna vallavalitsus turismivaldkonna arendamise ja valla promomisega tegelemist ei pea vajalikuks, püüame aidata. Teeme algust, sellest võib edasi tekkida midagi uut ja kasulikku kogu vallale.“